Fotowoltaika (raz jeszcze) - wydajność

Użytkownik "Pilocik" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:60467c96$0$519$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 08.03.2021 o 12:38, trybun pisze: [...]

Ech, te czasy, gdy siedzialem przed pralka i patrzylem jak sie pranie kreci .. tez siedzieliscie ?

A propos - jakas reklama leci, "w firmie "???" nie pobieramy 20% haraczu za wyprodukowany prad". Firmy nie wychwycilem ... byc moze EOL czy podobnie .

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu 2021-03-08 o 12:28, trybun pisze:

Na pewno nie. Wystarczy instalację ustawić dokładnie na Słońce i będzie więcej niż 5.2. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 2021-03-09 o 11:33, J.F. pisze:

Dokładnie takie było moje skojarzenie po przeczytaniu tamtej wypowiedzi. Też siedziałem za pierwszym praniem. Jak człowiek przez ileś miesięcy codziennie wydzwaniał do sklepu, a potem spędził pod sklepem całą nockę to jakaś przyjemność się należała. Kolejną przyjemnością było instalowanie w pralce stycznika. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W przypadku likwidacji z *OC* to działa inaczej. Naprawia się do wartości samochodu. Chyba, że naprawa jest technicznie niemożliwa (np. z powodu braku części). Wtedy ubezpieczyciel wycenia wrak i wypłaca różnicę pomiędzy wartością samochodu przed szkodą i wartością wraku.

A technicznie to się załatwia w ten sposób, że zgłasza się szkodę i bierze się kosztorys z warsztatu, który będzie naprawiał pojazd. I ten kosztorys przedkłada się ubezpieczycielowi sprawcy do akceptacji. A nie pisze pisma dziwnej treści, żeby "dorzucił grosik" ...

Tak więc prawdopodobnie kolega Trybun dał się wydym@ć, ale kto bogatemu zabroni ...

No chyba, że faktycznie jego samochód jest wart mniej niż koszt lakierowania elementu. To wtedy otrzymane odszkodowanie wpisuje się w powyższy schemat.

Przećwiczone na przykładzie uszkodzonych drzwi, gdzie wstępnie ubezpieczyciel chciał wypłacić do łapki 3.5 tysiąca. A ostatecznie zapłacił 12 tysięcy z haczykiem za wymianę drzwi i lakierowanie okolicy.

Piotrek

Reply to
Piotrek

No to trzeba wycenic naprawe tak, aby wyszlo 7 tys. O co nietrudno :-)

ale tez dzieki temu placil nizsza polise OC :-)

Ale auto bylo warte ponad 13 tys :-)

Naprawa drzwi ... dobry temat, bo wyceniac mozna bardzo roznie, i wszystkie prawdziwe ...

J.

Reply to
J.F.

? Ale przecież to w niego przyłożyli, a nie likwidował z AC. To co go obchodzi cena polisy sprawcy :-)

Nie wnikam. Producent nie przewiduje "klepania" profili zamkniętych czy jak się tam nazywa. Wiem, że "pan Zenek" potrafi ... ale jak producent nie potrafi to trzeba wymieniać po całości ;-)

Zresztą przecież to nie mój problem, żeby się dogadywać z ubezpieczycielem sprawcy. Do tego między innymi nająłem miłych panów z warsztatu ...

Piotrek

Reply to
Piotrek

Ale swoja polise OC mial taniej, bo ubezpieczyciele tak traktuja poszkodowanych :-)

Tam chyba nie ma profili zamknietych, mozna by to nazwac polzamknietym.

I to oni zarobili, a ty ... zaplacilesz i zaplacisz w swojej polisie OC :-)

J.

Reply to
J.F.

Chyba przeceniasz wpływ kosztu likwidacji tej szkody na cenę (moich) polis OC w przyszłości ;-)

Zgadzam się że jakaś tam korelacja może być, ale raczej trudna do odgadnięcia :-)

Piotrek

Reply to
Piotrek

tej szkody to oczywiscie nie licze, ale jesli 95% klientow wyplacaja 3 tys zamiast 12 tys, to juz jakis wplyw ma :-)

J.

Reply to
J.F.

Technicznie to załatwiałem to tak, że zadzwoniłem do asistanca, zajechalim lawetą do warsztatu, podpisałem jakieś kwity zlecenia, wysłałem do PZU zdjęcie wygniecionego świstka, na którym mi się sprawczyni przyznała do winy - i za trzy tygodnie odebrałem naprawiony samochód. Owszem, przychodziły jakieś kopie wycen i rachunków, ale nic mnie to nie obchodziło. :)

MJ

Reply to
Michal Jankowski

Do stykania czego, że tak zapytam? To był jakiś hack na coś? Czy to tutaj kiedyś ktoś opowiadał o poral bio przerobionej na programator oparty na TTLach?

Reply to
Marek

W dniu 2021-03-09 o 22:22, Marek pisze:

Tak to był hack na wypalanie styków programatora od załączania grzałki, dzieki stycznikowi styki sie nie wypalały i programator był w zasadzie nieśmiertelny. Też to zrobiłem :)

Mozna było tylko po co?

Reply to
Janusz

Grzalki. Ktora normalnie wypalala styki w programatorze.

Co prawda rodzinny polar padl normalnie ze starosci - chyba mu rdza obudowe bebna przezarla..

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2021-03-09 o 22:22, Marek pisze:

Grzałki. Tamta pralka była z nami jeszcze na aktualnym mieszkaniu (4 przeprowadzki). Z tego mi wychodzi, że była używana około 17 lat. Czyli stycznik się sprawdził. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

W dniu 10.03.2021 o 09:17, trybun pisze:

Reply to
trybun

W dniu 10.03.2021 o 09:25, trybun pisze:

Przypominam że punkt odniesienia jest ruchomy, a więc precyzyjne ustawienia mogą tylko czasowo poprawić ogólne parametry. Jednym słowem, powinienem chyba już teraz zobaczyć choć przez chwilę maksymalną wydajność, to że teraz slońce trochę niżej rekompensują niższe temperatury paneli..

Reply to
trybun

W dniu 10.03.2021 o 09:28, trybun pisze:

Nie ma.  Pytanie o rzeczywistą wydajność nadal aktualne.

Reply to
trybun

W dniu 10.03.2021 o 09:37, trybun pisze:

Raczej czysta fantasy.. zwłaszcza w kontekście tego że przez dotychczasowe 11 dni udało mi się uciułać zaledwie 145KWh.  Chyba jednak z tym ogrzewaniem elektrycznym mi nie wyjdzie..

Reply to
trybun

W dniu 10.03.2021 o 09:55, trybun pisze:

Jedyne co w mojej sytuacji ubezpieczyciel miał do zaoferowania to wyplata gotówkowego odszkodowania. Oczywiście w wysokości mocno zaniżonej pod każdym względem. Nie piszę tego aby się skarżyć, a dlatego że jest to tolerowana przez państwo złodziejska moda na okradanie klientów przez firmy ubezpieczeniowe.

Reply to
trybun

W dniu 10.03.2021 o 10:04, trybun pisze:

Słuszna uwaga, jednak jak na razie to chodzi mi bardziej o chwilowe szczytowe możliwości instalacji, a z tym raczej mizernie choćby w porównaniu z Twoją instalacją.

Nie tak łatwo przyjdzie mi się pożegnać z stresem, bo sam prąd z paneli to w sumie żadem problem, nawet przy tej niskiej sprawności powinno go wystarczyć z sporym zapasem,. Problem w tym że zaraz muszę wywalić piec węglowy i zrobić w kotłowni miejsce na zakupiony już piec elektryczny, i tu jest główny winowajca stresu - wątpliwość czy wystarczy prądu z tej instalacji także do ogrzewania domu.. W sumie to cała ta inwestycja w fotowoltaikę miała służyć przede wszystkim przejściu na elektryczne ogrzewanie.

Reply to
trybun

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.