Köpes: Nokia Datakabel DAU-9P

Aug 16, 2004 5 Replies

Nån som har en sån gammal j*vel? Gärna nånstans i göteborgstrakten? (ursäkta att jag postar här... men 'pryltorg' verkar inte ge nåt och jag börjar bli lite desperat)


Hmm, är det den kabeln som fungerar till 5110, 6150 & co? I så fall har jag två sådana hemma i Borås. (Med reservation för att det kan ta någon dag att hitta dom eftersom jag inte använt dom på väldigt länge.)

Olof Lagerkvist ICQ: 724451 Web page: http://here.is/olof

Jupp.

Hysta ett inlägg om du finner dem, jag kan definitivt ge ett par hundralappar. Eller ännu hellre prylar för ett par hundralappar eftersom jag behöver ett momskvitto på _nånting_ :)

Hittade ni nån sladd?

Annars kanske Nr120 på

formatting link
kan vara samma?

May all spammers die in horrible pains!

Jag tror mer på nr 674, men jag mailade dem och frågade. Tackar mjukast för tipset!

tipset!

Om det fortfarande är intressant (nu var det ju ett tag sedan), men om du inte redan har hittat någon så hittade jag de två kablar jag har idag... Den ena heter Mobile Action MA-7620 och den andra är lite mera anonym, det står bara NKI 6110/5110. Skicka mig ett mail om du fortfarande är intresserad av kablarna, min mailadress/telefonnr m m finns längst ner på min hemsida.

Olof Lagerkvist ICQ: 724451 Web page: http://here.is/olof

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required