PIC czy AVR

Loading thread data ...

W artykule <bv5kvb$41$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl> autorem którego mieni się Mister, napisano:

O! Taka ATMega256 ? To dobra wiadomość :) O ile faktycznie tak będzie. To informacja z Atmela ?

Reply to
JS

To zalezy, do czego. Wieksza wydajnosc maja AVRy (rozkazy trwaja 1 lub 2 cykle zegara), natomiast PIC na wejsciu dzieli zegar przez 4. PICe z serii 16Fxx i poprzednie maja fatalnie zorganizowana przestrzen programu (podzial na banki pamieci, miedzy ktorymi trzeba specjalnie skakac) i przestrzen danych (tez podzial na banki, jeszcze wieksza kaszana). No i na koniec: na AVRy istnieje bardzo dobry _darmowy_ kompilator avr-gcc a na PICe? ...

Reply to
Adam Dybkowski

W artykule <bv9adg$f32$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl> autorem którego mieni się Mister, napisano:

Przez Google widać u Atmela folder. w którym piszą o '256, ale nie ma opisu kości (nawet preliminary).

O dacie piszą "1Q-2004". Oby ;)

Fakt. Ciekawe, co GCC na to ...

Pozdrawiam Jarosław Szynal

Reply to
JS

No w końcu. Dolepione do ATmega128 wszystkie peryferia juz mi sie nie mieszcza. Mam nadzieje, ze dolozyli wiecej przerwan mogacych wybudzic procesor z power-downu (takich jak obecne INT0-INT3) i do tego konfigurowalnych na reakcje dowolnym zboczem (jak INT4-INT7).

Reply to
Adam Dybkowski

jestes pewien? w przegladzie wszystkich prockow (4003.pdf) liczba IO jest niestety taka sama jak w ATmega128 :-(

Reply to
Michal Baszynski .

A gdzies juz lezy jakas beta-preliminary specyfikacja (chocby pinout i schemat blokowy) tej nowej ATmegi? Albo informacje dla prasy?

Reply to
Adam Dybkowski

Osoba podająca się za: Janusz Raniszewski przyczyniła się do uszczuplenia moich skromnych zasobów dyskowych ;-) wraz z kolejną wiadomością wysłaną 2004-01-26 13:44:

Duron 850 w trakcie normalnej pracy nie przekracza 45*C. Chłodzenie to aluminiowy radiator typu "ścięta piramidka" ze spowolnionym(do 8V) wentylatorem wolnoobrotowym 8cm. Całość chodzi w takim stanie tak z 1,5 roku bez najmniejszych problemów. A porównywanie procków w ten sposób nie ma sensu bo wyszłoby, że najlepszy procek+płyta to VIA EPIA 1000 z dużym radiatorem zamiast oryginalnego z wentylatorem ;-)

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.