Jak znaleźć upływ prądu w

Aug 09, 2018 Last reply: 7 years ago 590 Replies

Dnia Thu, 23 Aug 2018 13:04:15 -0700 (PDT), snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Unia przemyslala, tak, zeby Sofortowi bylo dobrze :-) Ale chyba przemyslala bardziej, i beda lepsze rozwiazania.

To, ze webowym skryptem, to akurat zaleta, bo haslo pozostaje na twoim komputerze. O ile oczywiscie producent skryptu nie klamie :-)

I chwalic, ze wprowadzamy niesprawdzony standard ?

I wszystkie stare mieszkania bez przewodu PE i roznicowki ...

W porownaniu do naszego przelewu - dosc glupi.

Ale taka sytuacja - kupujesz uzywany samochod za wieksza kwote, i jak nie macie konta w jednym banku, to d*.

Ale przyjac czek od nieznajomego ... tez d* :-)

Teraz ? Przeciez te Wallmarty mieli od dawna.

Tzn jak - transfer z Polski do USA wolny ? Z winy USA czy Polski ?

Ale po co z Polski, jak wiekszosc serwerow w USA ?

Na wsi byc moze, ale takiej naprawde dalekiej. Przeciez te wszystkie DSL to amerykanski wymysl, dla Polakow robili ?

Znow - podziej przez zarobki. Okaze sie, ze znosne, nawet bardzo.

To jak u nas 30 zl, albo i mniej.

A nie maja juz no-limit z internetem ?

Znow - ta zagranica nie robi przeciez tylko dla Polakow.

Hiszpania nie tak znow zamozna. I w ogole niewiele wieksza od Polski.

To co maja w tych wielkich Wallmartach ? A moze porownywal do swojego malego sklepiku, ktory wlasnie bankrutuje?

W UK jest nie tylko Tesco, ale tez np Sainsbury. Wielkosc sklepow podobna, w dodatku firma ma tez przetworstwo zywnosci, a produkty tej marki byly dobre i niedrogie.

Znow kwestia zarobkow - US zdaje sie ma poczte dobra i niedroga. I mnostwo sklepow wysylkowych dzieki niej

Bo niepotrzebne - kurier przywozi pod drzwi i zostawia. I nikt nie kradnie. :-)

Z tym "nikt" to oczywiscie przesada, kurierzy tez bywaja ciekawi ..

J.

W dniu 2018-08-23 o 23:54, HF5BS pisze:

Chyba nie. Adam podłączył 12V i zrobił pomiar. Wykluczają się zatem wszelakie przetwornice. Pozostaje coś stałego, np. z "trafo"/żarówki/oświetlenie/silnik i oczywiście jakieś niekontrolowane "zwarcie"chociaż dziwne bo nie spotkałem nigdy zwarcia bez reakcji fiz/chem/czas na poziomie 1.6A/230V.

C Z E K A M Y D O P O N I E D Z I A Ł K U!

Można oglądać w tym czasie inną TV:]

CDN chyba nastąpi bo Adam nie otworzy tej skrzynki TP sam, skoro ma tylu świadków :D no chyba że na jakimś torrencie umieści filmik z uploadu Onionowego bez komenta/ID unknown :) jak rozpruł skrzynkę i najebał gosciowi zabierając mu metodą hack/NFC z konta smartfona, 2kzł celem pokrycia kosztów :)

Dnia Fri, 24 Aug 2018 01:24:04 +0200, LordBluzg® napisał(a):

Bez indukcyjnosci, skoro opor dla DC i impedancja dla AC sie zgadza.

Biorac pod uwage ten prad w pojedynczym kablu stwierdzony cęgami - wyglada mi to najbardziej na przeplyw linia do uziemienia w centrali.

Kolego Q - opisz Orangowi sytuacje, to moze sie choc dowiemy gdzie to znika :-)

J.

U nas też była na to moda, każde gniazdko zasilane z dwóch stron w tym systemie. Czy nie nazywało się to CPR (system centralnej puszki rozdzielczej)? Swoją drogą robiąc więcej takich pętli zbliżamy się do klatki Faraday'a ;-))

-----

No właśnie minister Sławoj naszych chłopków zmusił ;-)

-----

Podwójna zimna woda bardzo by się przydała w naszym budownictwie.

-----

Żeby się nie obudzić z rachunkiem za np. kopalnię.

-----

Tzn. posprawdzać mu impedancję przy różnych częstotliwościach? Niby generator mam (choć do kilkuset kHz), mierniki też mam, tylko pytanie czy zwykłe multimetry na zakresie AC pokazują dobrze, jeśli częstotliwość nie jest 50 Hz :)

Nie zmienia się w ogóle. Chyba że ta linia jest zwarta z uziemieniem gdzieś na centrali...

Też się nie zmienia.

Byłaby mniejsza.

Tylko czy wtedy byłaby podłączona do mojej fazy, a neutralny byłby brany z innego miejsca?

To jakaś specjalna częstotliwość dla TP?

"rezystancja dowolnej żyły <260 om/km"

Czyli niby poniżej 260 mom/m...

formatting link

Ale nie zamienili :) Poza tym wypadałoby, żeby ciepła była po lewej.

formatting link
§ 120 ust.5

Anglia pełna absurdów...

Tylko tu już zaczynamy wchodzić w działania niezgodne z prawem. Póki co w tym moim śledztwie nie złamałem prawa i chcę się tego trzymać.

Zobaczymy co powie konserwator. Będę chciał żeby otworzył ten szacht techniczny na klatce piętro niżej.

Jak nic nie powie, to będę szukał kontaktu z Orange...

Tak... jak już ustalę, co to jest (i co ważniejsze, od kiedy ciągnie, jeżeli uda się to w ogóle ustalić), to będę chciał rekompensaty od właścicielki.

Tak naprawdę teraz muszę zmierzyć pobór energii przez jakiś czas i porównać z rachunkami. Jak się okaże, że bardzo spadło to znaczy, że ciągnęło od dawna. Jak się okaże, że nie, to może namierzyłem to zaraz po pojawieniu się poboru.

Dokładnie. Dlatego ani nie podłączam tam żadnego autotrafo ani nie chcę się włamywać do skrzynki TP.

Mnie też to interesuje :)

Gorzej jak zimna wpłynie do zbiornika w momencie, w którym chcemy wziąć ze zbiornika ciepłą.

Przyzwyczajenie łatwo zmienić :)

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@40tude.net...

Ewentualnie jakaś bardzo niewielka, np. w postaci jakiejś zapomnianej spirali grzejnej. Stąd moja "propozycja" zobaczyć, co pokaże pomiar, gdy wciśniemy np. nie 50 Hz, lecz np. 5, czy nawet 50 kHz. Wiedząc, co mniej-więcej tak może sie zachowywać, można wylistować obecne w obejściu urządzenia i je posprawdzać, czy któremuś nie zapomniało się być odłaczonym z zasilania.

Ale linia telefoniczna ma raczej znacznie mniejszą oporność, kilkadziesiąt, czaaasem, gdy daleko, kilkaset omów. Poza tym, wyposażenie powinno raczej wykryć obcy prąd i przynajmniej odłaczyć felerne wyposażenie abonenckie od reszty. Na wsiach łącznice stale narażone są na obce prądy i nie może taka od byle czego pryknąć. Ale tu nie wieś raczej. Jeśli, to musiało by być twarde dozziemienie, poza bezpiecznikami na łacznicy, które pykają przy

0.5-1A, a tu mamy ponad, więc przy którejś wymianie obsługa by z pewnościa sprawdziła, co siedzi. Mnie jednak zastanawia stałość oporności tego upływu. Od byle zetknięcia przewodu jednego z drugim, to styk byłby raczej luźny i dawno by się upalił...

Też jestem ciekaw!

I to jest wg mnie straszne.

Przede wszystkim jakby w UK chcieli oszczędzić na przewodach, to powinni podnieść napięcie :) A i rynek dla transformatorów obniżających by był :)

Kradną, ale np. długo nie przechodzili z magstripe na EMV, bo koszt fraudów robionych na magstripe był mniejszy niż koszt przejścia na EMV.

W Polsce bankowość elektroniczna weszła później, to i rozwiązania od początku były nowsze.

W sumie dziś to się wydaje oczywiste, wystarczy porównać opór alu i miedzi. Ale że alu tańsze...

Z jakich przyczyn?

Tylko czy wymianę powietrza ma...

Nowe też.

Jak tak teraz pomyślę to w żadnym mieszkaniu, w którym mieszkałem (a że wynajmuję to trochę tego było), nie było różnicówki, a w niektórych nadal były "korki" zamiast "esów".

PE u mnie nadal nie ma, choć skoro i tak był remont, to IMO ktoś powinien pomyśleć, wymienić ten aluminiowy, dwużyłowy przewód i podłączyć PE. Ale nie pomyślał, bo taniej.

IMO przepisy powinny nakazywać instalację TN-S i różnicówkę w każdym mieszkaniu, nie tylko w nowym budownictwie. Dać ileś lat na przerobienie i tyle. Nie wiem czy nie nakazują, czy nakazują ale wszyscy mają to gdzieś.

To nie jest takie oczywiste, bo tansze, lzejsze - wiec ma zalety. Nawet, jak trzeba uzyc grubszego drutu. I do dzis sie uzywa - w profesjonalnych kablach.

Tylko plynie na zlaczach, utlenia sie latwo, potem grzeje, pali izolacje, drut sie zmienia w latwo łamliwy - i w perspektywie wymiana instalacji, jesli niestarannie zrobiona.

Choc u rodzicow 40 lat wytrzymala i tylko w dwoch miejscach musialem poprawiac.

J.

Niby tak ... ale jak na koncie ma sie debet i kredyt do splacenia ... moze nie ma sie co bac :-)

UK akurat mialo 240V, wiec najwyzsze na swiecie ...

Czyli po prostu nie kradli.

A ludzie widac bardziej kradna/popadli w biede i pewne rozwiazania wycofano - np czeki. A pewne trzeba bylo wprowadzic - KIR, Elixir ...

J.

Zatruc sie od tego nie zatruje. Ale przeciez to normalne i u nas - kto ma "bojler elektryczny", u tego tak dziala. Spuszcza wode ciepla, a naplywa zimna.

J.

Gdzies w pasmie danych DSL, a spodziewam sie, ze tam ktos internet ma podlaczony.

J.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required