electrische moter 110 V

Feb 23, 2007 28 Replies

De naam van de motor is universele motor. Hij heeft de constructie van een gelijkstroommotor maar werkt ook op wisselspanning. Dit type motor treft je alleen aan voor kleine vermogens. Hij moet ontstoord worden (storingen radio en TV maar vooral zware vonken) Voor grote vermogens kan men niet meer voldoende ontstoren en wordt de kostprijs ook te hoog ten opzichte van een wisselspanningsmotor.

De condensator heeft niets met de cos phi te zien, het opgenomen vermogen is zodanig klein dat het weinig zinvol is de arbeidsfactor aan te passen. Bij huishoudelijk verbruik heb je zodanig veel "ohmse" belasting dat je gemiddelde cos phi de 1 benadert en je nergens condensatoren hoeft te plaatsen

-------------------------------------------------------------------------------- Mijn Postvak In wordt beschermd door SPAMfighter

1 spam-mails zijn er tot op heden geblokkeerd. Download de gratis SPAMfighter vandaag nog!

--------------------------------------------------------------------------------

Whow. Ik ben over. Waar is die downloadlink? ;)

Bram (die het idee van spam in je sig om een spamfighter aan te prijzen maar raar vindt)

Ik heb de motor vandaag al een vijftigtal keer getest, start altijd. Dus dat is goed nieuws. Mocht het opnieuw beginnen, dan hou ik je opmerking in gedachten. Bedankt.

Is het mogelijk om dergelijke motor omgekeerd te doen draaien ? In diezelfde heel oude kermisgrijpkraan zit een tweede identieke motor. Die motor dient om het plateau waarop de "prijzen"(in mijn tijd snoepjes) staan rond te doen draaien. Er is dus een knop die naar rechts of naar links kan gedraaid worden, dit om het plateau naar rechts of links te doen draaien. Aan de achterkant van die knop zie 4 kwiklampjes die al dan niet contact doorgeven als je draait aan de knop. Eén van de draadjes aan zo'n kwiklamp is losgekomen. Plateau draait dus maar 1 kant uit. Logischerwijze zou je denken, ik verbind opnieuw die draad en klaar is kees. Maar als ik alle kabeltjes volg, zie ik niet goed in hoe dit zou kunnen werken. Daarom deze vraag : kan dergelijke motor in beide richtingen draaien ? Want uiteindelijk zijn er slechts twee kabels die in de motor verdwijnen. Hoe kan je dan die motor beide kanten uitsturen ?

--------------------------------------------------------------------------------

Dat doen die gloeiende hypocriete aso's van SPAMfighter zo bij de gratis versie, alles wordt automatisch ondertekend. Zelf versturen ze dus effectief spam :( En ook als je iemand op je whitelist zet kan die een reclamemail verwachten. En bovendien is spamfighter niet de "beste". Je kan dan beter een product nemen dat met weegfactoren werkt, zoals het op Spam-asassin gebaseerde Spam-aware. Nog beter kan je je provider onder druk zetten om een dergelijk product te gebruiken, dat scheelt weer in het internetverkeer. Wij gebruiken zelf een licht aangepaste spam-assassin op onze servers.

Met vriendelijke groet, Maarten Bakker.

Als het een universele motor is (alles staat inderdaad in serie) kan je de draaizin keren door ofwel de stroom in het anker om te keren of de stroom in de veldwikkeling Dus je moet op de een op andere manier over 4 draden beschikken

-------------------------------------------------------------------------------- Mijn Postvak In wordt beschermd door SPAMfighter

1 spam-mails zijn er tot op heden geblokkeerd. Download de gratis SPAMfighter vandaag nog!

Ja, briljant..

Spam-assassin is inderdaad een goede oplossing indien je een globale oplossing wil die voor iedereen redelijk goed werkt. Zelf gebruik ik tegenwoordig een bayesian filter gebaseerde spamfilter (spamprobe), die zelf leert wat wel en niet spam is. Die werkt beter als je persoonlijk aangepaste definities van spam wil. Zo komen registratiemailtjes van forums, domain registrar mail enzo ternminste ook zonder whitelist normaal aan.

Bram

Je kan de draairichting omkeren door de aansluitingen van de borstels te verwisselen. Een kruisschakelaar kan daarvoor dienst doen.

Er zijn motoren waarbij de snelheid mechnisch te regelen is. Dat doen ze door de hoek van de borstels te verschuiven. De spoelen wekken een magnetisch veld op. Door de polen van die velden te regelen verandert o.a. de snelheid van de motoren. Zo zullen de polen bij de ene aansluiting van de borstels mekaar aantrekken (noord-zuid) en bij de andere mekaar afstoten (zuid-zuid en noord-noord).

--------------------------------------------------------------------------------

Als jij het zegt.

--------------------------------------------------------------------------------

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required