problem z lutowaniem

Loading thread data ...

Powitanko,

O jakies 100 oC za duzo.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Do pewnego stopnia normalne, ale 370 stopni ? Albo to Fahrenheity, albo czystym olowiem lutujesz :-)

J.

Reply to
J.F.

Powiedzialbym ze o siedemdziesiat - lutowanie w 270 stopniach nie daje jeszcze dobrego rozplywu, w rezyltacie albo lut zimny albo soie za dlugo grzeje i plytke odparza - czasem lepiej cieplej a krocej...

Reply to
Dariusz K. Ladziak

To dlaczego EdW zaleca 370 stopni?

Reply to
Sirtap

Sirtap napisał(a):

zalezy jaki stop uzywasz moze chodzilo o bezolowiowe spoiwo.

Reply to
cwingiel

Powitanko,

No bo ja tak ze swojego doswiadczenia, a ze ja glownie SMD montuje, to

270 wystarcza. Przy wiekszych temp. cyna sie utlenia i to tez moze byc przyczyna pozniejszych klopotow. LC6x topia sie juz ponizej 200 oC. Do kolegi Sitarpa, jak przez mgle pamietam EdW i ten artykol, zdaje sie, ze tam podawali rysunki jak wyglada dobrze (i zle) przylutowany element. Jesli w krotkim czasie uzyskujesz taki ksztalt, to takiej temp sie trzymaj. Oczywiscie mowimy caly czas o stopach SnPb, bezolowiowe trzeba bardziej podgrzac.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel "O'Pajak

Sirtap napisał(a):

Temperaturę dobiera się zwiększając ją stopniowo, a nie waląc od razu jakąś wysoką wartość. Jeśli lutujesz grubsze elementy to daje się grot o dużej bezwładności cieplnej a temperaturę zwiększa najmniej jak się da.

Reply to
A.Grodecki

Sirtap <sirtap snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał(a):

"zwilżania miedzi cyną" - mam wrazenie ze nie chodzilo im o samo lutowanie tylko o cynowanie pól lutowniczych. Przy tym faktycznie moze przydac sie wieksza temperatura grota, wtedy szybciej lut sie rozchodzi po polu i ciensza warstwa zostaje.

Reply to
g.d.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.