CODESYS V3 - o co chodzi z licencjami?

Zachciało mi się spróbować Codesys v3 Powiedzmy że kupuje panel Turcka, do pobrania jest też od ich Codesys

3.5 oraz biblioteki paneli.

Ok, pobrałem ,zainstalowałem, próbuję zapalać lampkę w trybie symulacji i kupa. W logach mam brak licencji. Nie ważne czy wybiorę panel Turcka czy wizualizację na PC. Nie widzę zakupu licencji u Turcka. Nie mam pojęcia czy to w ogóle zadziała jeżeli wgram w ich panel, nie wiem czy w ogóle pozwoli mi to wgrać w panel projekt jeżeli go kupię. Nie jestem w stanie w sumie nic zrobić w celu sprawdzenia poprawności działania zapalania lampki.

TwinCata od Beckhoffa po prostu uruchamiałem i to działało, 30 dni pełna wersja potem licencja. Uruchamiane na ich PC-PLC po prostu od razu działa. A tu nic. Trochę się odechciewa, bo nie wiem o co chodzi.

Może ktoś mi to wyjaśnić o co biega? Może jednak Beckoffa trzeba kupić?

Reply to
Irokez
Loading thread data ...

A nie prościej do nich zadzwonić? Co do B, to też mają licencje i licencje, trzeba wiedzieć co potrzebne i odpowiednią kupić. Jeżeli chodzi o Developerke, to kupić raz porządnie i na lata będzie, ale z runtime-ami to już tak wesoło nie jest. W skrajnym przypadku jak stracisz sprzęt, to i licencję :( Dodatkowo TC3 jest inaczej niż w TC2. Generalnie bardzo polecam, ale trzeba najpierw zadzwonić i upewnić się jak to jest i ile kosztuje.

Miłego. Irek.N.

Reply to
Irek.N.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.