[LOT] drukarki i takie tam

(wiem, że gdzież mi tam pytać na elektrodzie)

takie pytanie merytoryczne: "czy naprawianie drukarek jest trudne czy łatwe?" (jakby przy okazji: "czy naprawianie laptopów jest trudne czy łatwe?") ((no tu to już niektórzy mogą zejść: "czy odwirusowywanie wszelakiego gówna jest trudne czy łatwe?"))

Reply to
denat 'POPIS/EU
Loading thread data ...

W dniu 2017-12-19 o 18:56, denat 'POPIS/EU pisze:

To wszystko rzemiosło. Ale i rzemiosło jest dla niektórych trudne.

Reply to
t-1

PIERWSZA WYTYCZNA TZAiR: NIE NA TEMAT!

Reply to
denat 'POPIS/EU

W dniu 19.12.2017 o 18:56, denat 'POPIS/EU pisze:

Wszystko jest trudne dopóki się tego nie nauczysz.

Reply to
Jakub Rakus

użytkownik denat 'POPIS/EU napisał:

Nigdy w serwisie nie robiłem. Drukarki są różne, domowe, biurowe, przemysłowe.

Service manual do epsona ma 600 stron, podejrzewam że do OCE manual będzie 10x większy i może być trudniej, a nawet przewiduję 3 miesięczne kursy.

formatting link

To zależy od firmy, jak ogranicza się do: "panie, uszkodzenie mechaniczne, idź Pan stąd, kup nowe", wtedy jest łatwo, jeżeli naprawia na poziomie komponentów, wtedy jest trudniej. i poparzyć się można HOTem. Nu ale jak kto ma pecha, to sobie grzebiąc w d..pie palec złamie.

Format C, z tym problemu nie powinieneś mieć.

Gdzie ta robota, w Siedlcach czy Wawce?:) Swoją drogą, gadałem z gościem co w serwisie polsatu robił, podobno mają tam klawe życie, o ile kto ma jakieś pojęcie o elektronice.

Reply to
Bytomir Kwasigroch

W dniu 2017-12-19 o 18:56, denat 'POPIS/EU pisze:

Musisz uważać. W gównie mogą być nie tylko wirusy, ale i bakterie. Na początek może być dobra lampa UV.

Reply to
Adam

W dniu wtorek, 19 grudnia 2017 23:20:37 UTC+1 użytkownik Adam napisał:

Ciekawe czy będzie odwirusowywał tylko własną produkcję czy też pozyskiwał z zewnątrz;)

Reply to
Kris

Użytkownik "Bytomir Kwasigroch" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@googlegroups.com...

O jakie maleństwo! Ustawię sobie na półeczce :)

Reply to
HF5BS

Użytkownik "Kris" snipped-for-privacy@gmail.com napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu wtorek, 19 grudnia 2017 23:20:37 UTC+1 użytkownik Adam napisał:

Pewnie PełO pójdzie na pierwszy ogień... :P

Reply to
HF5BS

On 2017-12-19 20:38, Bytomir Kwasigroch wrote: (ciap)

Rozumiem że ta znajomość elektroniki to na poziomie; które ścieżki nożem do tapet chlasnąć ...

Włodek

Reply to
invalid unparseable

formatting link
;-)

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2017-12-20 o 22:25, HF5BS pisze:

Właśnie przed chwilą dzwonił do mnie klient. Pytał o drukarki do faktur dla kierowców (hurtownia i sprzedaż obwoźna). Może mu podejdzie?

Przy okazji: Swego czasu wysłałem kolegę na kurs serwisu drukarek i ksero (bodajże Kyocera). Kurs trwał niecały tydzień. Materiałów przywiózł tyle, że ledwie uniósł.

Reply to
Adam

Spotykałem "serwisantów", których wiedza kończyła się na poziomie umiejętności złapania noża za właściwy koniec.

Kilka lat temu nawet chłopcy z UPC u ciotki wycięli numer w trakcie kładzenia kabla: jeden szedł z wiertarką robiąc przeloty, a drugi wieszał kabel. Z tym, że jeden dziubał otwory do pokoju po lewej stronie (prawidłowo), a później drugi pociągnął kabel do pokoju po prawej stronie. Dobrze przynajmniej, że później przyszli załatać dziury po wieszakach kabla - gwoździe wychodziły z kawałkiem tynku.

Reply to
Adam

nie no kurwa to jakieś cyrki... praca oczywiście w europie...

goście co studia na politechnice warszawskiej pozaliczali na 6+ (a ja przypomnę, na 3=) robią kurwa w budownictwie, jak się zapytałem po jaki chuj, to oni mi na to, że nie lubią pracy w elektronice/informatyce...

P.S. już wiecie skąd się u mnie bierze ten ciągły głupawy uśmiech?

P.S. a te ich projekty za mega granty... takie rzeczy to ja rozwalam pierwszym wystrzałem na żonie... normalnie kurwica może człowieka strzelić...

Reply to
denat 'POPIS/EU

Użytkownik "Włodzimierz Wojtiuk" <"WBodzimierz Wojtiuk"> napisał w wiadomości news:5a3ae82c$0$640$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Ja też już taką mam! :)) Ale się nie pochwalę, ona jest moja, moja jedyna, najmojsza na świecie! :)) Oddam jedynie najbliższemu przyjacielowi! :P :) On będzie się nią dobrze opiekować :)

Reply to
HF5BS

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.