hoe een borstelloze motor dimmen

Dec 18, 2006 2 Replies

Kan ik een borstelloze motor dimmen met een standaard dimmer van velleman ?



Het zijn 2 identiek zelfde motoren ongeveer als van een waterpomp van een wasmachien , dus borstelloos.



Het zijn 2 motoren die in een flamcasette zitten ( verwarming op hout ) ,die moeten gedimpd worden die instaan voor de warme lucht rond de flamcasette .



Uiteraard moet er ook een minimum toerental ingesteld worden , anders starten ze niet op en lopen dan heet of verbranden misschien dan



Iemand een schema hiervoor ? Of kan een bestaande dimmer hiervoor dienen van velleman met eventueel een aanpassing .



Ook ga ik er een thermostaat voeler van velleman inbouwen , die dan op zich weer de dimmer aanstuurt met een relay .



Alvast hartelijk bedankt Jeroen


en even vergeten het zijn 240 volt AC motoren uiteraard

"RJS" schreef in bericht news:XEBhh.44467$ snipped-for-privacy@biebel.telenet-ops.be...

"RJS" schreef in bericht news:XEBhh.44467$ snipped-for-privacy@biebel.telenet-ops.be...

Nee, je moet de frequentie kunnen regelen, bv tussen 5 en 50 Hz. Normale dimmers hebben fase aansnijding, hakken een stukje van de sinus af, frequentie blijft 50 Hz.

CU, Rob www.gompy.net/blocklist.txt www.modelbouw.gompy.net

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required