Een nettrafo aansturen met twee aansluitingen ?

Apr 21, 2013 17 Replies

Van 12v naar 220v wissel.



Bij inverter trafo's zie je vaak twee transistors aan de ingang en een nul aftakking. Wat als die trafo geen nul aftakking heeft ? Kan die schakeling dan nog ?


"Arnold" schreef in bericht news:51739e20$0$24094$ snipped-for-privacy@reader.xsnews.nl...

Nee.

petrus bitbyter

Omdat de ene transistor/powerfet de positive helft van de "sinus" schakelt tussen de aftakking en wikkeling. en de andere de negatieve helft. Zo wordt het aan de secundaire kant weer iets wat op een "sinus" lijkt.

formatting link

El 21-04-13 10:05, Arnold escribió:

Dag Arnold, als de beide transistors naar massa gaan, kan het inderdaad niet. Echter als je 4 transistors hebt (in zogenaamde brugschakeling, full-bridge) kan het wel. Linksboven en rechtsonder geleidt dan, of rechtsboven en linksonder. De trafo zit daar met twee aansluitingen dan tussenin.

Wim PA3DJS www.tetech.nl Please remove abc first in case of PM

"Wimpie" schreef in bericht news:ac12e$517448be$5353a19c$ snipped-for-privacy@cache50.multikabel.net...

Je praat dan wel over een heel andere schakeling ook al lijken de schema's oppervlakkig gezien wat op elkaar. "Even ombouwen" is er echt niet bij.

petrus bitbyter

Het kan ook met 2 transistoren als je een positieve en negatieve spanning hebt. PC voedingen werken op die manier.

Failure does not prove something is impossible, failure simply indicates you are not using the right tools... nico@nctdevpuntnl (punt=.) --------------------------------------------------------------

Dan praat je over een half-bridge. Lijkt uit de verte nog iets meer op een inverterschakeling met een transformator met middenaftakking maar ook hier blijken de verschillen behoorlijk groot als je de schema's naast elkaar legt. "Even ombouwen" is dan ook geen optie.

petrus bitbyter

"Nico Coesel" schreef in bericht

Bedankt voor de gouden tip ! Het gaat eigenlijk om een M.O.T. aansturen. Dan moet ik wel even 600v maken en dat aftakken op de helft... De sturing is dat wat draden omleggen. Is te doen !

Wat is een MOT? En weet je zeker dat je schakeling er geschikt voor is?

Failure does not prove something is impossible, failure simply indicates you are not using the right tools... nico@nctdevpuntnl (punt=.) --------------------------------------------------------------

"Nico Coesel" schreef in bericht >

Ehh dat is best een stoer ding in de hobby-kringen. Een microwave oven transformer zoals de amerikanen zeggen.

transformer

Aha... maar is het wijs om daarmee te gaan lopen knoeien? Die transformatoren staan niet bekend als overgedimensioneerd.

Failure does not prove something is impossible, failure simply indicates you are not using the right tools... nico@nctdevpuntnl (punt=.) --------------------------------------------------------------

Zeker niet, ze zijn behoorlijk ondergedimensioneerd en worden met luchtkoeling nog een beetje "koel" gehouden. Om dan nog maar niet te spreken over de hoge secundaire spanning van meer dan 1500 volt die met een aansluiting aan aarde ligt. Het zijn geen speelgoed dingen.

Nee, geen speelgoed, maar "stoer ding" om tesla spoelen mee te voeden etc. Ik hoop dat de OP weet wat ie doet, het is echt link spul als je er verkeerd mee om gaat.

Zoiets dus:

formatting link
Lees a.j.b. het stukje onder "Safety" een paar keer goed door.

Stef (remove caps, dashes and .invalid from e-mail address to reply by mail) Your conscience never stops you from doing anything. It just stops you from enjoying it.

Of om om te bouwen en leuke dingen mee te doen:

formatting link

-p

"Stef" schreef in bericht >

Goed gezien. Vooral de gewenning als dat ding een tijdje voor je staat is het gevaarlijkst.. Een tip, vertrouw nooit dat de cap's al vanzelf leeg zijn.

Oh ik zie dat je met een NST ook blikjes kan twisten. !

formatting link

En dat met dit schema:

formatting link

Staat zo een ding niet bij Nemo ?

"Arnold" schreef in bericht news:517c074e$0$22806$ snipped-for-privacy@reader.xsnews.nl...

120uF, 10kV dat is echt geen speeltuig meer. Is je testament al gemaakt en je levensverzekering in orde? Je nabestaanden zouden ze nodig kunnen hebben. :(

petrus bitbyter

El 27-04-13 22:01, petrus bitbyter escribió:

Naast het elektrocutiegevaar, is er ook nog het gevaar van (vloeibaar) metaal en andere delen die met hoge snelheid wegschieten. 120uF/10kV is 6 kJ opgeslagen energie (4400 ft*lbf).

Zulke discharge experimenten worden nogal eens met surplus spul gedaan waarvan je de historie niet kent. Ik sta niet graag naast die 120uF condensator als die het leuk vind om intern kort te sluiten.

Wim PA3DJS www.tetech.nl Please remove abc first in case of PM

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required