ogrzewanie mieszkania IR

W dniu 2013-01-28 16:58, PeJot pisze:

Ale tam pisałem o różnicy w kosztach energii (czyli eksploatacji) a nie kosztach inwestycji. A co do termostatów, to termostat tygodniowy daje możliwość dostosować temperaturę do aktywności życiowej czyli obniżyć koszty. Więc termostat za 59 złotych nie będzie tak samo dobry.

Reply to
Mario
Loading thread data ...

W dniu poniedziałek, 28 stycznia 2013 18:45:57 UTC+1 użytkownik uzytkownik napisał:

Strachy na lachy. Oczywiście możesz teraz napisać że znasz setki przypadków pożarów spowodowanych przez grzejniki za 6 dych. Możesz również się nie ośmieszać i nic nie pisać.

Reply to
kogutek444

Facet, zaczynasz mi grać na nerwach. Nie użyłem niczego z chińskiej gospodarki. Uzyłem normalnych jednostek energii. Zgodnych z rzeczywistościa i mierzalnych.

Parametrem rzeczywistym urządzenia służącego ogrzewaniu mieszkania, interesującym uzytkownika, jest uzyskiwana na wyjściu moc cieplna. Interesuje go też koszt uzyskania tej mocy. Taki był kontekst, w którym się wypowiadałem.

Wkręcając żarówkę tez rozpatrujesz układ odniesienia? Wbijając gwóźdź w ścianie liczysz energie i pędy?

Reply to
RoMan Mandziejewicz
[...]

[...]

Nie pisałem w ogóle o sprawności. Własnie po to, żeby uniknąć takich dyskusji.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu poniedziałek, 28 stycznia 2013 20:25:35 UTC+1 użytkownik PcmOl napisał:

Trzeba było zawęzić do +-0,01. Tak samo nierealne jak 0,25 i tak samo nikomu niepotrzebne.

Reply to
kogutek444

W dniu 2013-01-28 20:25, PcmOl pisze:

A dużo znasz przypadków domów mieszkalnych ze sterowaniem proporcjonalnym (albo jeszcze lepiej PID) dla każdego pomieszczenia z osobna z tolerancją 0,25C?

Reply to
Mario

W dniu poniedziałek, 28 stycznia 2013 22:52:18 UTC+1 użytkownik Mario napisał:

A żadnego nie zna. Co to szkodzi żeby sobie coś napisał?

Reply to
kogutek444

W dniu poniedziałek, 28 stycznia 2013 23:22:00 UTC+1 użytkownik uzytkownik napisał:

To Ty filozofujesz. Drogie ma być bo inaczej Twoje pisanie jest bez sensu. Współczesny grzejnik za 6 dych ma 4 niezależne zabezpieczenia. Piątym jest bezpiecznik w instalacji. W czym te drogie bezpieczniejsze?

Reply to
kogutek444

W dniu 2013-01-29 00:11, uzytkownik pisze:

Dałoby się sterowaniem grupowym.

Nie ma potrzeby. Jajka same się regulują. Po to są podwieszone na zewnątrz :)

Reply to
Mario

Już ktoś tłumaczył - cały pikuś zawarty jest w różnicy w cenie energii pompowanej, zawartej raz w paliwie, a drugi raz w otoczeniu.

Oczywiście tylko tak długo, jak długo ktoś nie łupnie podatku wyrównawczego od pobierania energii z otoczenia :P (jak tak można, BEZ AKCYZY!)

pzdr, Gotfryd

Reply to
Gotfryd Smolik news

W dniu wtorek, 29 stycznia 2013 00:22:35 UTC+1 użytkownik uzytkownik napisał:

Piszesz że ogarniasz jakiś temat. To może oprócz Ciebie są jeszcze i inni też coś ogarniający a nawet znający się na czymś. Grzejnik mający 4 niezależne zabezpieczenia i do tego zrobiony zgodnie z zasadami sztuki jest bezpieczny i może pracować bez nadzoru nawet jak w instrukcji napisali coś innego. Problemy były z ŚP Farelkami. One miały jedno kiepskie zabezpieczenie. Używam do ogrzewania mieszkania między innymi grzejników zwanych konwektorowymi. Bezawaryjnie po niewielkiej modyfikacji przepracowały jakieś 14 lat. To były jedne z najtańszych grzejników jakie wtedy były dostępne. Dwa lata temu miały zrobiony remont polegający na rozebraniu i zaniesieniu obudów do lakiernika. Z grzejnikiem do firmy dałeś zły przykład. Jako automatyk powinieneś pamiętać ze szkól że najważniejszym zabezpieczeniem w jakie powinno być wyposażone każde urządzenie do którego będą mieli dostęp przypadkowi ludzie. Jest zabezpieczenie przed ich głupotą. Grzejnika w domu nikt nie kopie, nie odpala od niego papierosów, nie siada na nim itp. Bo jest jego i szkoda popsuć bo za własne pieniądze trzeba będzie kupić nowy.

Reply to
kogutek444

Taki podatek od solarów, pomp ciepła itp w cały czas jest. Płacisz go a o tym nie wiesz.

Reply to
kogutek444

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.