Re: Wtyczka - przej ciówka pasuj?ca w Anglii

Nasze wtyczki z cienkimi bolcami bardzo ładnie dają się wetknąć do angielskiego gniazda po naciśnięciu IZOLOWANYM "PATYKIEM" zabezpieczenia w środkowym, uziemiającym otworze gniazda. Wmak

Reply to
wmak
Loading thread data ...

Tak na marginesie, suszarki nie uzyjesz w UK w .... łazience bo tam nie wolno instalowac gniazd wtykowych zasilanych z sieci TN* w pomieszczeniach mokrych. Boiler czy pralka muszą być podłączone na stałe, dopuszczalne są tylko gniazdka zasilane z sieci IT - trafo jest zazwyczaj w lampie i ma moc kilkunastu wat.

Reply to
William

Hm, zebym nie sklamal .. w hotelu chyba byly na wyposazeniu lazienki, chyba bez wtyczki.

J.

Reply to
J.F.

A kto powiedzial, ze bedzie suszyl wlosy w lazience? Ja zawsze susze w pokoju, gdziekolwiek na planecie sie znajduje :-)

m.

Reply to
Martin Lukasik

Dzięki za wszystkie podpowiedzi co i jak - odnośnie wtyczki. Kupię przejściówkę na lotnisku. Ja też używam suszarki wyłącznie poza łazienką (jeżeli w ogóle). Najgorsze jest to, że są klienci, którzy używają suszarki (lub golarki elektrycznej)w wannie i wtedy trup na miejscu w przypadku jakiegoś przebicia. Suszarka w hotelu zainstalowana na stałe to standard, faktycznie. I ze względów bezpieczeństwa kabel mają bardzo krótki, żeby do wanny nie sięgnął. Pzdr.

Martin Lukasik snipped-for-privacy@milea.pl.i.hate.this.spam> napisał(a):

pomieszczeniach

Reply to
grochu

A tą suszarkę do włosów do dla swojej panny czy może dla siebie? :-)))

Reply to
Pszemol

Ta suszarka to tylko jako przykład urządzenia elektrycznego. Czy ja zresztą muszę od razu być łysy? Moja dziewczyna dziewczyna na pewno zechce wziąć suszarkę i tyle.

To jak - można tę suszarkę bezpiecznie wrzucić do wody, czy nie? Bo pod moją polską domową wanną raczej nie ma takiego WIHAJSTRA do uziemiania, jak koledzy wyżej sugerowali. Pszemol snipped-for-privacy@PolBox.com napisał(a):

Reply to
grochu

Dnia Sat, 10 Mar 2007 21:43:05 +0000 (UTC), grochu napisał(a):

Jesli w wannie będzie woda a w niej ty, to lepiej nie wrzucaj suszarki do tej wody pod żadnym pozorem i przy żadnych zabezpieczeniach. "Wihajster" pod wanną powinien być ale dużo lepiej pracuje kiedy obwody łazienkowe są zasilane przez różnicówkę.

Reply to
Jacek Maciejewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.