Re: Kondensator między stroną pierwotną i wtórn

>> Mam na myśli te najtańsze ładowarki, gdzie każdy cent się liczy.

>> Jeśli dawali TIW i owijali transformatorki metrami taśmy, to tym >> bardziej opłaci im się FIW, który jest tańszy. > Nigdzie nie jest powiedziane, że owijali metrami taśmy.

Zazwyczaj z zewnątrz owijają. Zamiast bezpiecznych karkasów i odstępów powietrznych - masa taśmy. Apple się na tym przejechało, gdy ciasno zbudowany zasilacz (1" x 1" x 1") miał zwartą obudowę USB z rdzeniem transformatora, który był na potencjale sieci.

Najtańsze ładowarki czasem nie mają w ogóle taśmy. Tylko drut na > drucie (nie wiem w jakiej izolacji).

Na rynek amerykański dopuszczalne nawijanie TIW na DNE. Na europejski absolutnie nie - za mały odstęp przez izolację dla napięcia 230V AC ±15%

>>> Z kolei w innym zasilaczu Mean Well nawet filtr CMC był nawinięty dwoma >>>> przewodami, z których jeden z nich był TIW. Bardzo ciepło sobie >>>> pomyślałem o tym Chińczyku, sam jestem entuzjastą TIW. >> Nie widzę posta Piotra - czyżby nadawał zza anonimizera? > Tak -- aioe. Ale piszesz z chmurki, więc na serwerze jest. Wycinasz aioe > u siebie?

Tak, ze względu na trolli :(

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

No proszę... a wydaje się, że akurat Apple robi porządne ładowarki.

Chińczyka na AliExpress nie obchodzi, co jest dozwolone w Europie. I tak ludzie kupią, bo wydadzą 2 zł zamiast 30 zł.

Odblokuj na próbę. Mam wrażenie, że ten wysyp, który swego czasu zasrywał grupy, już się skończył / znudził, i że teraz z anonimizerów korzystają po prostu ludzie, którzy nie mają dostępu do innych serwerów.

(BTW, Piotr, jeśli chcesz konto to daj znać:

formatting link

Reply to
Queequeg

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.