opozniony led

Użytkownik "AlexY" napisał w wiadomości J.F. pisze:

Nie, w jedna strone LED, a w druga jedna dioda z napieciem 0.7V albo i mniej.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu piątek, 19 września 2014 20:02:24 UTC+2 użytkownik J.F. napisał:

Po co taka kombinacja jak można dać w drugą stronę LED.

Reply to
Zachariasz Dorożyński

użytkownik bartekltg napisał:

Na moich kolumnach tez jest ekran:)

Pisza, ze chodzi o dzwiek:

formatting link

Reply to
szklanynocnik

Jeśli masz w sobie odrobinę Don Kichota - tak zrób ;) Gdzieś natknąłem się na taką ledówkę - efekt jest taki, że jak nie wiesz co jest grane to nie zaświecisz. Pstrykasz... nie świeci... pstrykasz z powrotem... i szukasz innego wyłącznika :D Gdyby oprócz tego była naprawdę dobra - dałbym to światło pilotowe, jeśli nie - oddał to w ch...ę.

Reply to
Mirek

J.F. pisze:

Przy mniejszym napięciu pójdzie większy prąd, ta dioda musiałaby wytrzymać rozładowanie i ponowne naładowanie kondensatora szeregowego całkowicie marnując tą energię. Skoro nawet chinczyki w najtańczych ledówkach dają mostek to chyba jednak nawet im nie opłaca się ciąć tu kosztów.

Reply to
AlexY

W dniu 2014-09-17 13:30, J.F. pisze:

właśnie kupiłem w lidlu E27 11W LED 29.90, świeci super ciepłe światło, zapala się od razu, poraża jasnością więc nie wiem o czym piszesz :)

Reply to
fifak

Oj 100Hz, to bardzo mała częstotliwość, jak dla ludzkiego oka. Długość czasu ciemnego zależy od ilości diod w szeregu, czyli większa moc, zwykle znacznie więcej diod. Tym samym 'współczynnik wypełnienia' światła gorszy. Podobno są ludzie, którzy lepiej postrzegają efekt stroboskopowy. Ja do nich należę :(

Opóźnione załączanie występuje, gdy jest przetwornica i diody o większym prądzie. Np. kilka diod 350mA.

Mnie najbardziej irytowały zasilacze prądowe dobrego producenta, które 'wstawały' grubo ponad sekundę, a impuls prądowy przy załączaniu miały ogromny - był problem z wyskakującymi esami B16, przy kilku sztukach równolegle.

Reply to
EdiM

W dniu 2014-09-18 20:16, Michał Lankosz pisze:

Mostek kosztuje niewiele, a powoduje, że prąd użytkowy jest 2x większy, czyli kondensator szeregowy jest 2x mniejszy. A ten kondensator jest spory i kosztuje też swoje.

Reply to
EdiM

użytkownik EdiM napisał:

Najnowsze drivery tj. kostki dedykowane do ledow maja pfc, problem jest w dostepnosci dla detalistow.

formatting link
Pisanie o czyms gorszym niz przetwornica pradowa, nawet do uzytku domowego mija sie z celem. Przeciez taki driver kosztuje w detalu 2PLN, chinol sprzeda cala przetwornice za 5 PLN. Dlaczego przetwornica startuje po 1s? Moze ma taki uklad z wbudowanym opoznieniem. Ile moze ladowac sie 10uF/400V przez rezystor 10 Ohm?

Reply to
donek999bronek

użytkownik J.F. napisał:

Masz racje. Ostatnio robilem przeglad, czym by tu zasilic kilka ledow i trafila sie kostka + 2 mosfety, jeden pompowal z 310 czy ile tam obecnie jest w sieci do ledow, wlasnie tych ledow bylo sporo na lacznie ok 400V. Drugi mosfet? Bodaj stabilizowal prad. Jak trafie to podrzuce.

Reply to
donek999bronek

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.