jakiego procka sie uczyc?

Dnia Mon, 9 Oct 2006 12:09:31 +0200, Q napisał(a):

Szczegóły wydarzenia skrywają mroki niepamięci ;) Na pewno trzeba było zrestartować maszyny.

Pozdrawiam Marcin Stanisz

Reply to
Marcin Stanisz
Loading thread data ...

Thu, 5 Oct 2006 07:23:07 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Pawel" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Słyszałem że ze względu na dużą niezawodność są stosowane nawet w sprzęcie satelitarnym (tzn. nie w tym co na telewizorze stoi, tylko w tym co na orbicie lata :-) ).

Jako odporne znane są też Motki (Freescale obecnie).

Inna rodzina chętnie wybierana do zastosowań pofesjonalnych to H8 (kiedyś Hitachi, a obecnie Renesas), mimo że producent broni dostępu do narzędzi i procesorów jak tylko może :-)

Takoż, ale gdybym miał robic coś co miałoby być faktycznie niezawodne to prawdopodobnie wybrałbym PICi.

Reply to
BLE_Maciek

Wed, 04 Oct 2006 22:21:12 +0200 jednostka biologiczna o nazwie Psychik snipped-for-privacy@ZAPYTAJ.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A kto jeszcze stosuje w nowych urządzeniach uC w obudowach DIP ? :-)

Widzę że to jednak nie bez powodu SB ma w ofercie tylko procki w tak muzealnych obudowach, skoro ludzie się boją SMD :-) Jakiś czas temu nawet Atmegi8 rzucili, ale oczywiście, tylko w DIPach :-/

Reply to
BLE_Maciek

Thu, 5 Oct 2006 12:06:10 +0200 jednostka biologiczna o nazwie "Artur" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

E tam Infineon. Spróbuj kupić 1-2 szt. np. C167 ...

Reply to
BLE_Maciek

BLE_Maciek przemówił ludzkim głosem:

Eeee tam, można bez problemu ściągnąć ze strony renesasa, a na stronie kpita jest dostępne gcc.

Reply to
Zbych

BLE_Maciek napisał(a):

ktos, kto mial stycznosc z ATMELami, ktore same sie rozprogramowaly i ktore "na wszelki wypadek" wymieniano na nowe. ciezko rozebrac sterownik na wyjezdzie serwisowym i wylutowywac wielonozkowe SMDki... no dobra - zdecydowanie ciezej niz wyjecie procka z podstawki i sprawdzenie, czy to jego wina.

zdecydowalem sie na freescale'a, jakby co :) jeszcze mysle, czy jakis LQFP, czy jednak PSDIP :)

Reply to
Psychik

Wed, 11 Oct 2006 22:40:13 +0200 jednostka biologiczna o nazwie Zbych snipped-for-privacy@onet.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

To pozostaje już tylko problem zdobycia procków. :->

Właściwie to dziwię się Renesasowi. Gdyby tylko chciał i zadbał o odpowiednia dystrybucję procków, udostępniał za darmo narzędzia*, mógłby szybko wyrwać kawał rynku Atmelowi (powszechnie uważanemu za producenta mikrokontrolerów które są prawie jak niezawodne ;-) ).

*) Sprawdzałem jakiś czas temu, wtedy były tylko jakieś triale, a pełne wersje były za grube $$, może teraz zmienili, ale nie chce mi się sprawdzać.
Reply to
BLE_Maciek

A czy to jest rynek o ktory warto sie bic ? Jeden procek w samochodzie to milion sprzedanych sztuk i perspektywy na nastepne miliony. Telefony komorkowe, tv, dvd, settopy, aparaty cyfrowe - a hobbystow to niech sobie atmel obsluguje :-)

J.

Reply to
J.F.

BLE_Maciek przemówił ludzkim głosem:

A pokaż mi producenta procesorów, który za darmo rozdaje komercyjny kompilator z bibliotekami. Ja chcesz za friko, to zostaje tylko gcc, które całkiem ładnie integruje się z HEWem renesasa.

Reply to
Zbych

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.