Alarm

Witam, Mam problem ze swoim systemem alarmowym. Sytuacja wygląda w ten sposób ze dostaję sygnał a agencji ochrony że w domu nie ma napięcia (w tej chwili nikt tam nie mieszka). Jadę tam i zastaję taką sytucję że "wyrzucony" jest bezpiecznik w domu do którego podpiety jest alarm. Dodatkowo "wyrzucony" jest także bezpiecznik w skrzynce na zewnątrz. Wlączam oba i jest OK do nastepnego razu. Co może byc tego przyczyna? pozdrv

Reply to
yuppi
Loading thread data ...

yuppi napisał(a):

Na 99% to nie alarm. Musisz mieć coś nie tak z instalacją elektryczną, jeśli Ci wywala bezpiecznik.

Reply to
Virus_7

tyle że to jest jedyne co jest włączone. Oprócz tego jeszcze coś co mam opisane jako "3 fazy" i wył. różnic-prąd.

Reply to
yuppi

yuppi napisał(a):

No to może jakieś upływności, czy coś? A wywala też różnicowo-prądowy?

Reply to
Virus_7

nie wywala różnicowo-pradowego. A możesz wyjaśnić co rozumiesz przez upływności (sorry ale jestem totalnym laikiem)? A czy "normalne" jest to że wywala dwa bezpieczniki (ten wewnatrz i na zewnątrz)?

Reply to
yuppi

yuppi napisał(a):

Czy masz na zewnątrz domu gniazdko lub łatwo dostępną oprawę żarówkową podłączoną do obwodów w domu?

Reply to
Filip Ozimek

No jest gniazdo na zewnatrz i oświetlenie, ale one jest podłączone do innych obwodów niz alarm (i bezpieczniki dla tych obwodów są wyłączone)

Reply to
yuppi

yuppi napisał(a):

Z opisu wynika(IMO), ze jednak problem z alarmem. Moze syrena probuje sie wlaczyc? Ladowanie akumulatora? Cos powoduje pobor naprawde duzego pradu i wtedy wywali bezpieczniki w srodku i na zewnatrz. Dla calkowitej pewnosci mozna przelaczyc alarm na linie gdzie NIC innego nie wisi. Sprobuj przetestowac alarm, wywolaj wszystkie mozliwe stany, moze cos sie wyjasni?

Pozdrowienia. Wesolych swiat dla wszystkich. MarekP

Reply to
MarekP

Nigdy nie wywaliło różnicówki. Zawsze ten sam bezpiecznik wewnatrz i ten sam bezpiecznik na zewnątrz.

Reply to
yuppi

Jesli jest to alarm w obudowie z zasilaczem i ta obudowa ma znak B:), to na pewno ma bezpiecznik wew. obudowy ok 300mA - 1A, jest to najsłabsze ogniwo w obwodzie 220v.Jesli on jest cały, a tak wynika z postu kolegi to przyczyna raczej lezy po stronie instalacji elektr. a nie centralki. Ja bym sprawdzil wszystkie połaczenia,utlenione,wypalone styki oraz sam bezpiecznik.

pozdrawiam

Reply to
pawelo

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.