Przetwornica 12->48VDC

Witam, Jak najłatwiej zrobić przetwornicę 12VDC->48VDC (PoE) max kilka W. Chciałbym w jednej obudowie umieścić Access Point + Akumulator 12V 1,2Ah lub 5Ah + przetwornicę - zestaw do zasilenia kamery IP i zdalnego podglądu z laptopa itp.

Reply to
ddddddddd
Loading thread data ...

W dniu 10.01.2016 o 11:18, ddddddddd pisze:

są przetwornice DC-DC stepUp. Ale aż na 48v? Po kija Ci 48v?

ToMasz

Reply to
ToMasz

W dniu 2016-01-10 o 11:23, ToMasz pisze:

standard PoE to ok. 50V, chcę mieć możliwość wpięcia tego do dowolnego sprzętu zasilanego z PoE i połączenia z nim bezprzewodowo (dlatego AP - bez narzuconej adresacji którą musiałbym za każdym razem zmieniać) - z akumulatora zasiliłbym AP i PoE (pytanie też ile prądu ciągnie taka przetwornica przyjmując na wyjściu 48V 5W (kamery które miałem w ręku brały poniżej 3W)

Reply to
ddddddddd

Najprościej i najtaniej - step-up na UC3843.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Po to, żeby nie marnować mocy na długich przewodach.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

W dniu 2016-01-10 o 11:57, RoMan Mandziejewicz pisze:

akurat w moim przypadku będzie to pracować na krótkim odcinku (kilka metrów, będzie leżało pod kamerą), ma być jednak kompatybilne ze wszystkimi kamerami IP - czyli wyjście zasilania 12VDC, dołączane zasilanie PoE (nie każda kamera IP ma zasilanie PoE, nie każda ma zasilanie 12VDC, ale bardzo rzadko spotyka się taką, która nie ma ani PoE, ani 12VDC)

Reply to
ddddddddd

W dniu 10.01.2016 o 12:37, ddddddddd pisze:

tu masz gotową przetwornicę, ale dopytaj się czy wyciągnie owe 48v

formatting link
Ja zasilam 4 kamery ip z 12woltowego zasilacza kabelkami wydłubanymi z kabla lan, na długości 8 metrów. poprostu tak mi taniej wyszło. ciągnę lan+2 przewody. Kamery działają od 2 miesięcy bez zająknięcia. ToMasz

Reply to
ToMasz

Pytał o kilka watów a Ty mu wciskasz 600W....

Masz wszystkie kamery 12V, nieprawdaż? Autor pytania tak nie ma.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan Łukasz napisał:

Bliskie zera jest też prawdopodobieństwo, że kameraz PoE nie zadziała, gdy dostanie tam 12V. Standard 48V w PoE dotyczy *zasilaczy*. Jeśli ktoś nie będzie się wpatrywał jak sroka w kość tylko w ten jeden element normy, uwzględni dopuszczalne długości kabli, policzy ich rezystancje, zastosuje prawo Ohma, to sam dojdzie do takich wniosków. Doświadczenie mówi to samo, co teoria -- większość współczeznych urządzeń znapisem

12V przy gniazdku zasilania pracuje tak samo dobrze gdy ma tam 6V, jak i około 20V. Więcej też by mogło być, nawet 48, ale przeważnei są tam na wejściu elektrolity na mniejsze napięcie.

Zabawa z przetwornicą 48V jest tu tylko zabawą. Zwłaszcza gdy chodzi o kilka metrów. Podłączyć zasilacz 12V wprost do PoE i już. Będą mniejsze straty i wyższa niezawodność.

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2016-01-10 o 13:51, RoMan Mandziejewicz pisze:

Ale PoE jest standardem, mającym 48V i basta. Nie ma co dyskutować. To samo w akustyce - zasilanie Phantom (np. mikrofony pojemnościowe).

Ponadto nie tylko kamery zasila się PoE, a także sporo innych rzeczy, jak np. AP, APC, switche, itp.

Reply to
Adam

tak. JEdnakże TYLKO ja mu sensownie odpowiadam. Będzie chciał poszuka mniejszej. Teraz wie gdzie, i czym googla nakarmić. Pomogłeś lepiej żeby mnie krytykować?

Co z tego? Może niewie że na krótkie odległości może "olać" przetwornice i nie zawracac sobie głowy? Podałem mu linka do przetwornicy i metode częściowego załatwienia sprawy bez przetwornicy. Czy ta grupa usentowa kroczy w kierunku eleltroda.pl?

ToMasz

Reply to
ToMasz

W dniu 2016-01-10 o 17:01, ToMasz pisze:

Dlatego, że jest dyskusja na temat trafności rozwiązań?

Reply to
Mario

Użytkownik "ddddddddd" snipped-for-privacy@fdddd.pl napisał w wiadomości news:n6tavq$am8$ snipped-for-privacy@dont-email.me...

formatting link
masz gotowca

Reply to
tck
[...]

Bardzo mało wiesz na temat PoE. Poprawnie skonstruowane urządzenie PoE przy zasilaniu 12V się nie uruchomi. Nawet nie wejdzie do etapu negocjacji klasy.

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Pan RoMan Mandziejewicz napisał:

Całe szczęście łaskawi projektanci urządzeń PoE projektują je niepoprawnie. Jak do tej pory się uruchamiały. Wszystkie. Powinienem żądać zwrotu gotówki?

Reply to
invalid unparseable

W dniu 2016-01-10 o 15:22, Jarosław Sokołowski pisze:

no nie wiem - kamery analogowe powyżej 14V potrafiły się palić, a poniżej 9-10V obraz zanikał

chodzi o kompatybilność - ma to służyć do testowania kamer. Nie chcę się zastanawiać czy kamera jest uszkodzona, czy kabel nie łączy, czy może tym razem 12V to za mało, bo ta kamera chodzi akurat od 40VDC po PoE. To tak jakby odpalać auto na zużytym akumulatorze, bo przecież nie odpala tylko przy niższych temperaturach. Jak zastosuję przetwornicę to mam urządzenie 3w1:

1) zasilacz 12VDC 2) switch z dostępem przez wifi bez PoE 3) możliwość zasilenia sprzętu przez PoE
Reply to
ddddddddd

Pan ddddddddd napisał:

Reply to
invalid unparseable

Pan Łukasz napisał:

Jeśli chodzi o *testowanie*, to ja bym między zasilacz PoE a kamerę wstawił szpulkę kabla. Zupełnie poważnie mówię. Zresztą sam kiedyś testowałem rodzinę kamer jednego producenta przed ich importem, stąd wiem, jak readgują na różne warianty zasilania. Ale przecież producentów jest wielu, może być różnie. Te były z tych droższych, więc penie dlatego źle zaprojektowane. Te lepsze zapewne przy dłuższym kablu nie działają, a przy krótkim się palą.

Reply to
invalid unparseable

Na pewno nie. Przy tej normie urządzenie nie ma prawa przy 12V „pokazać” zasilaczowi niczego więcej niż tylko 24kΩ.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.