zasilanie z usb - tak bez problemu?

witam, chcialem podlaczyc transmiter fm do usb - zasilic z usb. W zwiazku z tym dla pewnosci pytanie: czy moge pociagnac to zasilanie i podpiac bezposrednio do ukladu czy trzeba jakis kawalek elektroniki dla zabezpieczenia zrobic? Czy na plycie jest jakies zabezpieczenie na wszelki wypadek?

o ile sie nie myle, usb ma 4 zyly- jest to obojetne gdzie sie podepne jak znajde 5V, czy moze sa jakies glebsze zasady;) to tak ku pewnosci;)

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...
Reply to
invalid unparseable

Dnia Mon, 13 Feb 2006 13:14:01 +0100, Krzysiek. tak nawijal:

Zwykle sa monolityczne uklady nadzorujace.

formatting link

Reply to
Franciszek Sosnowski
2 skrajne zylki to

dzieki za info, taka wiedze posiadam;) nie moglem namierzyc w sieci wlasnie tego ktore nogi to jest zasilanie, ew czy sa jakies haczyki;) pozdrawiam michal trych

Reply to
invalid unparseable

są haczyki, które mogą urosnąć do haków ;-)

Coponiektóre komputery ograniczają pobór prądu niezarejestrowanych urządzeń do 100mA. Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Franciszek Sosnowski <fran_cik snipped-for-privacy@o2.pl napisal nam:

sprzeczac sie nie bede, na moich plytach (kilkuletnich) sa bezpieczniki polimerowe, zielone takie a sciezki ida bezposredni pod BGA chipsetu i tyle.

Reply to
invalid unparseable

Dnia Mon, 13 Feb 2006 17:06:16 +0100, Krzysiek. tak nawijal:

Hm... to taka ekstremalnie oszczednosciowa wersja. Jak krzywo wlozyc wtyczke (a udalo mi sie zrobic juz pare razy zwarcie) albo jakis dysk 2.5", to nie wiadomo co sie z zasilaniem dzieje, a potem sa akcje typu parusekundowe zwisy calej szyny i glupoty na glownym hubie :-/

Reply to
Franciszek Sosnowski

...boźej :-) Aż się spalą ścieżki. A kartę, która za żadne skarby nie chciała się przekonać by dać więcej niż 105mA bez rejestracji też już osobiście poznałem. Dopiero po zarejestrowaniu ustrojstwa pozwoliła łaskawie na 500mA. Ale przy 550 powiedziała "więcej nie dam i już".

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Dnia Mon, 13 Feb 2006 21:31:10 +0100, Waldemar Krzok tak nawijal:

A wesolo jest z motka V3 - nie pobiera franca pradu, do poki na usb nie zobaczy drivera. Chyba, ze zamiast kabla usb podlaczyc jej zasilacz, w ktorym jest (chyba) jakis uC, to wtedy laduje. Ech...

Reply to
Franciszek Sosnowski

Mon, 13 Feb 2006 21:39:21 +0100, na pl.misc.elektronika, Franciszek Sosnowski napisał(a):

I tak naprawdę powinno robić każde podłączone urządzenie. Specyfikacja USB wymaga od niego ograniczenia poboru prądu do max 0.5 mA po wejściu hosta w tryb uśpienia ( brak ramek na liniach danych ). Tego warunku oczywiście nie spełni w żaden sposób prosty odbiornik na sztywno podpięty do linii zasilania Vbus.

Reply to
Jurek Szczesiul

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.