Zasilanie-czy tak mozna?

Loading thread data ...

R snipped-for-privacy@wp.pl napisał(a):

Jesli te lampy pobierają po 1W z 12V to spokojnie wszystkie 6 można podłączyć do jednego zasilacza. Należy zmierzyć pobór prądu lampki - jeśli rzeczywiście pobiera 1W, czyli przy 12V ok 83mA to nawet 10 sztuk można do tego zasilacza podłączyć.

Reply to
Wmak

LITOŚCI! Nie pisz takich rzeczy!

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Idź stąd, dziecko i ludzi nie obrażaj!

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Dnia Mon, 19 Jul 2010 08:13:27 +0200, R napisał(a):

Zasilaczy o charakterystyce zbliżonej do napięciowej nie łączy się równolegle ponieważ trudno ustawić równy pobór mocy. W razie konieczności podziel obwód na dwa.

Reply to
Jacek Maciejewski

Przywrócony, niewygodny kontekst: ===8<===

Chcesz korepetycji z _podstaw_ elektroniki - znajdź nauczyciela i zapłać mu. Ale dopóki ich nie zaliczysz - nie wypowiadaj się na tematy, o których pojęcia nie masz!

Reply to
RoMan Mandziejewicz

JR pisze:

Z RoManem nie ma sensu dyskutować, ma dużą wiedzę ale wygląda na zgorzkniałego faceta, który ma pretensję do wszystkich o wszystko - wystarczy przejrzeć posty z archiwum - każdy wątek gdzie się udziela kończy się pyskówką. Od czasów FidoNetu znacznie mu się pogorszyło.

Reply to
Filip Ozimek

Filipku, jak ktoś pisze bzdury na poziomie szkoły podstawej i jeszcze każe sobie tłumaczyć, to nic lepszego ode mnie nie uzyska.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.