wykrywanie świecenia LED-a

Witam!

Chciałbym monitorować działanie pewnego urządzenia, ale z pewnych względów wolałbym uniknąć "wpinania się" bezpośrednio do jego elektroniki. Pierwszy pomysł jaki mi przyszedł do głowy to wykrywanie świecenia się kontrolek (zwykłe LEDy-y żólte i czerwone). Czy ktoś może rozwiązywał taki problem i może coś ewentualnie podpowiedzieć? Czy taki pomysł ma wogóle sens i jest realizowalny?

Pozdrawiam,

Reply to
Artur Lipowski
Loading thread data ...

BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> napisał(a):

no tak, ale jemu nie chodzi o wpinanie się w urządzenie. Pozostaje motoda fototranzystorów

Reply to
VSS

Wed, 19 Nov 2003 08:19:21 +0100 jednostka biologiczna o nazwie Artur Lipowski snipped-for-privacy@pro.onet.pl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Oczywiscie, musisz tylko wiedziec jakie napiecia w danym miejscu panuja. Monitorowale tak kiedys zasilanie cewki przekaznika. Normalnie dolutowujesz diode z rezystorem obliczonym na wystepujace w danym miejscu napiecie.

Reply to
BLE_Maciek

Wed, 19 Nov 2003 11:11:27 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "VSS" snipped-for-privacy@post.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Nie rozumiesz mnie. Jest sobie plyta jakiegos urzadzenia ktore sie wlasnie naprawia (w moim przypadku byl to monitor) i chcesz wiedziec czy w danym punkcie ukladu jest w danym napiecie czy nie. Tak wiec wystarczy dolutowac sobie LEDa z rezystorem do koncowek cewki przekaznika i juz jest wzkaznik - przekaznik zalaczony/wylaczony. Zamiast fototranzystorow wystarcza oczy :-)

Reply to
BLE_Maciek

Użytkownik "BLE_Maciek" <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Witam A w którym miejscu Kolega Artur napisał, że naprawia to urządzenie ??? Jest gotowa, zaplombowana "maszynka" z LED-ami na obudowie. Chodzi o to coby nie wypartywać oczu podczas "monitorowania" tylko wyłapać zewnętrznym ustrojstwem określoną kombinację świecących LEDów. Czyli fototranzystory + trochę elektroniki.

Reply to
Grzegorz

Dokładnie tak.

Próbowałem SFH309 i BPW95B i nie bardzo chcą reagować (najprostszy układ potencjometr 220k + fototranzystor).

Pozdrawiam,

Reply to
Artur Lipowski

Artur Lipowski snipped-for-privacy@pro.onet.pl> napisał(a):

A fototranzystor ma biała bańkę ??

Reply to
VSS

Wed, 19 Nov 2003 12:45:16 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Grzegorz" snipped-for-privacy@Scontrol.Uslupsk.Npl> wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Aaaa w ten desen :-)

Reply to
BLE_Maciek

Oczywiście, a nawet rzekłbym przezroczystą 8-)

Być może długośc fali swiatła emitowana przez (żółte i czerwone) LED-y w połączeniu z jego b. wąskim pasmem jest poza zasięgiem zwykłych fototranzystorów???

Pozdrawiam,

Reply to
Artur Lipowski

No to problem, bo te z z szarą bańką maja filtr podczerwieni. Może należąłoby uzyć fotodiód, takie wyglądają jak pałeczka szklana, około 1cm długości , na końcu wyłażą dwa druciki, te dość dobrze "czytały" całe widmo.

Reply to
VSS

Wed, 19 Nov 2003 15:01:41 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "VSS" snipped-for-privacy@post.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A BPW34 sie nie nadaja ?

BTW: Wiesz, kupilem wreszcie w Seguro zlacza do kart chipowych wiec niedlugo (jezeli bede mial czas) sprawdze te karty co mi przyslales.

Reply to
BLE_Maciek

BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> napisał(a):

Trzeba było pisać, ze nie masz to byc dostał oryginlany czytnik, może dosłać ??

Reply to
VSS

Wed, 19 Nov 2003 19:54:44 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "VSS" snipped-for-privacy@post.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

A skad mialem wiedziec ze masz czytnik ? :-) Myslalem ze tylko karty. Przymierzam sie do zrobienia zamka do laboratorium bo juz mnie wku... jak ktos co chwile uchyla drzwi i zaglada. Kierownik laboratorium tez twierdzi ze bedzie lepiej z zamkiem. W niektorch salach mamy zamki na karty ale na magnetyczne. A to co masz to czynik podlaczany do kompa czy zamek do drzwi ? Co konkretnie masz ?

Reply to
BLE_Maciek

BLE_Maciek <i80c586@cyberspace_NO_SPAM_.org> napisał(a):

nooo, nie pytałeś :)

on był podłączany do specjalnej karty bedącej w kompie. po rozebraniu go na płytce widac kilka elementów i taki "glutowy"sclaczek jak w chińskich zabawkach - prawdowpodobie jakis max232. Najchętniej chciałbym aby można było ten czytnik wykorzystać. Daj na priva adres to jutro poleci pocztą.

Reply to
VSS

Wed, 19 Nov 2003 20:36:26 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "VSS" snipped-for-privacy@post.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Ok zobacze co to, chociaz jednak prosciej bedzie pewnie sprobowac zidentyfikowac rodzaj protokolu jakim komunikuja sie karty i zrobic cos od nowa. W sumie watpie czy sam czytnik itd. bez dokumentacji da sie wykorzystac, ale pozyjemy - zobaczymy.

Reply to
BLE_Maciek

Poszukaj sobie ISO-7816. Na sieci znalazlem kiedys 4 czesci (a moze i byla 5, nie pamietam), albo pojdz do biblioteki i wypozycz. Norma ma tez swoj odpowiednik w PN, ale nie pamietam numerka (zostala przetlumaczona). IIRC czesci 1-3 opisuja parametry mechaniczne i elektryczne, 4 opisuje sam protokol, ale na prawde ciekawe rzeczy zaczynaja sie od czesci 5 (struktura plikow, rekordow itp)

pzdr. j.

Reply to
Jacek R. Radzikowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.