Wtyczka - przejściówka pasująca w Anglii

Gdzie można kupić wtyczkę - przejściówkę pasującą do angielskich gniazdek elektrycznych? Chodzi o to, żeby można było polskie urządzenia elektr. (np. suszarkę) podłączyć do prądu w UK. Wyjeżdżam do Anglii, a jestem z Wrocka, więc myślę np. o giełdzie elektrotechnicznej / elektronicznej, ale gdzie tam tego szukać? Może ktoś poradzi?

Reply to
grochu
Loading thread data ...

kupisz na lotnisku juz po przylocie.

c.

Reply to
cezar

Sugeruje zabrac przedluzacz albo dwa, wtyczke sie dokreci na miejscu.

Na lotniskach maja tez zgrabne przejsciowki.

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "grochu" snipped-for-privacy@WYTNIJ.gazeta.pl> napisał w wiadomości news:esotcl$fof$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

W UK występują masowo, zazwyczaj w sklepach z różnościami, pamiątkami. Pytaj o "UK - Euro Power Plug Converter" Powodzenia w UK!

Reply to
kyrzi

Użytkownik "grochu" snipped-for-privacy@WYTNIJ.gazeta.pl> napisał w wiadomości news:esotcl$fof$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

Przejściówka przejściówką a napięcia ?? Piotr

Reply to
Piotr Pitucha

W Polsce to kazdy supermarket, supermarket budowlany(LeroyMerlin, Castorama) - dzial elektryczny, supermarket AGD (MM). No i w sklepach elektrycznych. Albo tak jak koledzy doradzili :) Na lotnisku. A jesli czujesz sie na silach to wez jakis przedluzacz z Polski i kup na miejscu angielska wtyczke (cena ok 2EUR) i ja zamien :) Albo zamiast wtyczki mozna kupic przewod zasilajacy do komputera stacjonarnego i zalozyc same gniadko od przedluzacza.

Reply to
Qwinto

Grrrrrr..... A niby skąd i dokąd ma ten prund płynąć w przypadku pacjenta w wannie?

Reply to
Marek Lewandowski

Nie dosc ze wtyczki "mamy" inne to w dodatku waluta tez nie europejska ....

c.

Reply to
cezar

A myślę że mógłby sobie popłynąć, gdybyś np. przytrzymał się ręką kranu w wannie... i zrobił sobie kąpiel z solą :-)

Reply to
Pszemol

Teoretycznie wanna powinna byc uziemiona - fabryczne wanny maja nawet odpowiedni wihajster do podlaczenia kabla uziemniajacego.

Reply to
Krzysztof Rudnik

A po co hydraulik ma się przejmować uziemianiem wanny???? Możesz mi podać jakiś powód?

Reply to
Pszemol

nie hydraulik, tylko elektryk. Bo tak stanowią przepisy. Przynajmniej tak jest u nas. Hydraulikowi nawet nie wolno podłączyć wanny.

Waldek

Reply to
Waldemar

No wlasnie, bo ja w Irlandii kupowalem :) Poza waluta to reszta sie zgadza: kierownica w samochodzie nie potej stronie, jakies dziwne wtyczki. Dobrze ze napiecie w sieci jest takie same :)

Reply to
Qwinto

Bo może przypadkowo montowac tę wannę w domu przyszłego ministra i ten postanowi mu nie zapłacić za robotę tylko złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Reply to
William

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.