av - dsub przejściówka

Witam i pytam od razu. Czy istnieje jakaś "przejściówka" ktora umozliwiałaby podpięcie monitora wyposażonego w złącze dsub 15 pinowe do odtwarzacza z "chinch"-ami. Sprawa wygląda tak, że mam monitor, mam odtwarzacz i potrzebę przez kilka dni puścić obraz na ten monitor. Głos nieostotny - zakup nowego monitora raczej nie wchodzi w rachubę Jedynie jakaś przejściówka . Gdzie i za ile można kupić?

Reply to
pawelj
Loading thread data ...

Na serwisie aukcyjnym Alledrogo lub podobnym poszukaj zewnetrznego tunera z wyjsciem VGA. Ok 3 lata temu zaplacilem za taki 120zl. Posiadal wejscia AVchinch, SVideo, Antenowe UHF oraz wyjscie VGA.

Reply to
j.r.

W dniu 2009-12-20 22:03, pawelj pisze:

Najprościej będzie kupić zewnętrzny tuner z dodatkowym wejściem AV (composite) i wyjściem VGA. Koszt poniżej 100 zł:

formatting link

Reply to
Adam Dybkowski

przejsciowka to moze i jest, ale jaki standard ma odtwarzacz, a jaki monitor ? Bo miedzy TV a VGA roznica w czestotliwosci jest dwukrotna ..

J.

Reply to
J.F.

rozumiem, że chodzi o zamianę sygnału cvbs (PAL) na "VGA"? oprócz tego co proponuje Adam możesz użyć takiego konwertera (sprawdzony w działaniu):

formatting link
lub tego (nie testowałem):
formatting link
tylko uwaga, konwerter ma gniazdko BNC, możesz na kabel RCA-RCA założyć to:
formatting link
pozdr. RobMac

Reply to
robmac

W dniu 2009-12-21 09:06, robmac pisze:

Heh, rozwiązanie 2-3x droższe od zewnętrznego tunera. Spierałbym się też czy jakość obrazu jest w ogóle lepsza.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.