Re: Suszarka w łazience - nie tylko w Angl

[...]

Jasne. A samochody wybuchają od dotknięcia. Szkoda, że tylko na amerykańskich filmach.

Polecam Discovery i program "Pogromcy mitów".

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Kiedys sikali na szyne pod napieciem chyba 3000V, a moze tylko 750.

Bez rezultatu :-)

J.

Reply to
J.F.

RoMan Mandziejewicz schrieb:

Pogromcy Mitów nie są zbyt miarodajne. Niekiedy odstawiają nieprzeciętną fuszerkę, by udowodnić to co chcą. Np. że nie da się wyskoczyć przez szybę bez obrażeń ciała. Tylko dummy był nagi, a nie w ubraniu i wyskakiwali go głową do przodu. A to, że da się wyskoczyć przez zamknięte okno i uciec widziałem na własne oczy, jak jakiś facio uciekł ze sklepu. Miał szczęście, że szyba nie była pancerna, ale wyskoczył, lekko się potknął i zbiegł z miejsca zajścia ;-) A to, że suszarka wrzucona do wody utrupia to faktycznie mit. To, że suszarka (czy pralka) nieuziemiona z przebiciem plus złapanie się za kaloryfer może człowieka uziemić niestety nie.

Waldek

Reply to
Waldemar

Z suszarką też było. Jakieś cuda musieli robić, żeby cokolwiek zmierzyć...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Z tym akurat zgodzę się - program jest typowy - mniej prawdziwej wiedzy a więcej rozrywki.

Ten program widziałem. Udowodnili, że może ubić ale trochę inny model, niż ten, który mieli :-) Topili wersję z zabezpieczeniem przed utopieniem. Za to toster ukatrupi. Pewnie zwykła suszarka (bez zabezpieczenia) też ubiłaby. Nie komentuję, czy zrobili to prawidłowo. Zrobili manekina z żelu, w okolice serca wbili dwie elektrody i mierzyli przepływ prądu. Znaczy najpierw skopali sprawę, wezwali elektryka (!!!), który im dopiero pokazał prawidłowe podłaczenie. Najpier mądrale mierzyli napięcie a nie prąd. Przepływ był i to raczej może zrobić krzywdę. Maciek

Reply to
Maciek

U?ytkownik "Waldemar" snipped-for-privacy@zedat.fu-berlin.de> napisa? w wiadomo?ci news: snipped-for-privacy@mid.uni-berlin.de...

(...)

Tak, rzeczywiscie mit. Poczytaj chociazby:

formatting link
-bylo o tym glosno swego czasu

MaW

Reply to
Mariusz Wołek

O czym? Że Polka najładniejsza?

Reply to
RoMan Mandziejewicz

RoMan Mandziejewicz napisał(a):

Nie. Cytat z w/w strony: "Historie Miss Polonia nie zawsze jednak kończyły się szczęśliwie. W roku 1984 tytuł ten zdobyła Magdalena Jaworska. Po roku noszenia korony najpiękniejszej Polki ukończyła studia, wyszła za mąż, urodziła dziecko. Jej zawodowa kariera przebiegała podobnie, jak innych pięknych Polek: pracowała jako prezenterka telewizyjna, dziennikarka, wydawca, projektantka odzieży. Niestety, pasmo rodzinnych i zawodowych sukcesów przerwał tragiczny wypadek: kobieta poniosła śmierć podczas kąpieli w wannie, w wyniku porażenia prądem z suszarki do włosów, która wpadła do wody."

Reply to
Arczi

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.