W jakim celu RS w multimetrze?

Witam wszystkich grupowiczow. Zamierzam zakupic multimetr. Wiele z nich posiada zlacze RS i oprogramowanie do PC. Mam zatem pytanie. W jakim celu jest to zlacze? Jakie czy i jakie informacje sa wyswietlane na PC (jesli tak to w jakiej postaci)? Czy ktos z panstwa w praktyce wykorzystuje to? Chcialbym jeszcze zapytac co panstwo poleca, producenta i model, a jakie zdecydowanie odrzucic. Zastosowanie: glownie przy szafach zasilajacych maszyn i linii produkcyjnych (zakresy: do 700V AC, do 10-20A AC, +- 24V DC, rezystancje przejscia, temperatura itp) oraz uzytek domowy. Wlasciwosci: trwaly, nie awaryjny (przelacznik, kable, wyswietlacz), stosunkowo szybki w pomiarze i detekcji. Cena ok 200zl netto.

Z gory dziekuje za informacje Pozdrawiam Fabio

Reply to
Fabi
Loading thread data ...

Z pewnością zależy to od typu miernika, ja bawiłem się tą funkcją w Metexie, w którym po RSie leci prosta ramka ASCII z aktualnymi wartościami pomiaru. Program na PCta to prosty graficzny interfejs wyświetlający te wyniki. Przesyłane dane można bardzo łatwo wykorzystać do systemów embeded (np. pomiar temperatury).

Metexa (M-3860D) raczej odradzałbym, wolno chodzi, ma _strasznie_ wkurzający beeper i zżera szybko baterię.

Pozdrawiam, sword

Reply to
Adam Jurkiewicz

A 3850D ma jeszcze kilka innych drobnych wad, powodujacych ze warto sprawdzic inne marki.

J.

Reply to
J.F.

Adam Jurkiewicz napisał(a):

hmmm... Czy ktorys z producentow umozliwia ogladanie wynikow w postaci wykresow czasowych? Jesli nie to wydaje sie, ze zastosowanie RS jest tylko pogladowe, (przedstawienie wyniku w ladniejszej formie). Wydaje sie byc to uzyteczne w pomiarach sygnalow wolnozmiennych np temp. - jak pan wspomnial wczesniej.

Pozdrawiam Fabio

Reply to
Fabi

To tylko kwestia oprogramowania na pececie. Chyba ze ci chodzi o szybkosc - te mierniki sa powolne.

Ladowania czy rozladowania akumulatorow, sprawdzenia covoxa czy innego DAC, dobowej temperatury w serwerowni ..

J.

Reply to
J.F.

praktyczne wykorzystanie tego widzę tylko jedno: stawiasz człowieka przy np. taśmie i ma sprawdzać, cośtam. Możesz podpiąć to do kompa i to komp decyduje czy jest OK, czy nie. Odpadają błędy odczytu i konieczność pamiętania wartości właściwych.

Reply to
Marek Lewandowski

Fabi napisał(a):

...ciach

Jesli chodzi o producenta to co polecicie? Jaki miernik i jaki model?

Fabio

Reply to
Fabi

Dnia 15 Jan 2007 05:29:24 -0800, Fabi napisał(a):

Fluke F179 ;) Ach, piękny sprzęt tylko ta cena... :(

Reply to
badworm

Daj sobie spokoj kolego. Przez te lata wydalem na mierniki ciut i troche. Jak jeszcze robilem duzo wlasnej elektroniki to mialem metexy z rsem, nawet napisalem kilka wlasnych aplikacji i raz prawie zrobilem rejestrator poboru pradu. Teraz przy autoamtyce to :

1) Sonda napieciowa z ledami - nie wisi na drutach tak jak miernik gdy czlowiek stara sie cos sprawdzic 2) Miernik made in wiadomogdzie za 20 zl - jak sie zgbi lub ubrudzi to mozna kupic nowy 3) tester przejsc z buzerem od alarmu - na hali zadko slychac buczek z miernika 4) cegi do pomiaru pradu - to w zasadzie podstawowe narzedzie dla elektryka / automatyka

jak juz koniecznie chce kolega wydawac pieniadze to proponuje porzadne cegi z True RMS - mozna opukac falownik - czasami sie przydaje.

wojtek

formatting link
CMMS Maszyna Golem OEE Produkt - Baza Wiedzy

Reply to
neuron

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.