Unitra cd...

Cos tam jednak będą produkować...

formatting link
Widze że CD oparty na RP2040 co wcale mnie nie dziwi patrząc na dostępność i przewidywalność dostępności innych MCU

c.

Reply to
Cezar
Loading thread data ...

Cezar napisał(a):

Albo zlecą komuś :)

Bzdurka raczej. R-PI raczej do testowania.

Reply to
alojzy nieborak

W dniu 21.06.2023 o 16:19, Cezar pisze:

Przykładowe ceny.

formatting link
Kto to kupi, dzieci jutuba i spitfaja? Ci, którzy 20-30 lat temu podniecali się Unitrą czy Diorą dziś nie odczują różnicy między sprzętem za 500zł a 15000zł

Reply to
nadir

To zaskakująco dobry kontroler, z unikatowymi cechami, za śmieszne pieniądze. Po co mieli by go zmieniać?

Reply to
heby

W dniu 21.06.2023 o 17:30, nocnik urbana pisze:

i niby na czym polega ta bzdurowatosc?

Reply to
Ghost

W dniu 21.06.2023 o 17:43, nadir pisze:

Co prawda nigdy mnie diora ani unitra nie podniecala - w szczegolnosci jakosc dzwieku z tego sprzetu - ale 30 lat temu jakosc dzwieku owszem, miala dla mnie olbrzymie znaczenie.

Roznice odczuwam, z tego powodu na poczatku roku zrobilem kosztowny upgrade - problem jest nieco inny, swiat coraz czesciej idzie w klase D, nowa unitra proponuje klase A

Reply to
Ghost

Zdecydowanie widać logo maliny na MCU:

formatting link

Reply to
Cezar

W dniu 21.06.2023 o 21:55, Ghost pisze:

Ależeco? 20Hz - 20KHz nie odpowiada? Dynamika głośników też? Może miałeś zjebane źródło?

I bardzo dobrze, to klasa bez wad odsłuchowych.

Od momentu jak pierwszy raz usłyszałem "kino domowe" najwyższych lotów, renomowanych firm, to kulałem się ze śmiechu do dzisiaj, głaszcząc własne rozwiązanie o niskoszumowe wzmacniacze i głośniki tożsame z których wydobywam co chcę, bez żadnych ograniczeń w pełnej gamie quadro czy 5+. Że miejsce zajmuje? Mam go sporo.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

W dniu 21.06.2023 o 23:31, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

Moze ja nie slucham oscyloskopem? Parametry, ktore sie publikuje sa jakie sa, w pewnym zakresie powiazane z faktycznymi wrazeniami, ale nie oddaja w 100%. Wiecej niz 20Hz 20Khz mial kazdy sensowny wzmacniacz w owym czasie.

Ale napisz, czy uwazasz, ze te kilka parametrow zamieszczonch w instrukcji (nawet poprawnie zmierzonych) da taka sama wiedze o jakosci co testy odsluchowe.

Po pierwsze to klasa bez oddechu, sensowne moce sa bardzo trudne do uzyskania. Po drugie define "klasa bez wad odsłuchowych"

Aaa, rozumiem, kolega dyskutuje na poziomie kina domowego.

Reply to
Ghost

W dniu 21.06.2023 o 16:19, Cezar pisze:

Tu

formatting link
dość ciekawa dyskusja o Unitrze.

Reply to
Janusz

W dniu 22.06.2023 o 10:53, Adam pisze:

Doczytalem wlasnei, branie za referencje kina domowego to jakis zart.

Tez uwazasz, ze unitra byla zajebiaszcza?

Reply to
Ghost

W takim razie kajam się. Myślałem że chodzi Ci o moduł R-PI na zewnątrz w postaci modułu, a tu jest również IC od R-PI na płycie głównej.

Reply to
alojzy nieborak

Właśnie widzę dwurdzeniowy ARM za 4-5 pln nie jako moduł na płytce tylko jako pojedynczy układ.

Reply to
alojzy nieborak

RP2040 jest też w granicach 5zł w detalu.

formatting link
RP2040 ma niezwykle interesujące, programowalne I/O, co w niektórych sytuacjach pozwala zaoszczędzić masę układów poza kontrolerem. Czy to wystepuje w produkcje w wątku nie wiem, ale RP2040 jest jednak niezastępowalny przez inne cpu w prosty sposób.

Reply to
heby

Jeszcze dla wyjaśnienia: RP2040 to nie jest "normalne" Pi. Linux na tym nie ruszy. To jest coś zupełnie innego, przypomina bardziej wypasione Arduino, niewielki kontroler z peryferiami za bardzo małe pieniądze i całkiem niezłe możliwości.

Reply to
heby

W dniu 22.06.2023 o 06:58, Ghost pisze:

Niekoniecznie. Inna sprawa, co uznawać za sensowne.

Zależy na czym odsłuchujesz. W odsłuchu podobnie jak w łańcuchu, system jest tak niedoskonały jak jego najsłabsze ogniwo, czyli wliczając tutaj głośniki i ich dynamikę czy słuchawki, co często w tamtych czasach było poniżej możliwości wzmacniacza.

A to jakaś fajna brednia :)

Przede wszystkim, nie każdy zestaw głośników dobrze współpracuje z klasą D wzmacniacza a druga sprawa to wnoszenie do systemu czegoś, co nie istnieje w naturze, nawet jeśli tego nie słyszę, czyli próba oszustwa. Podobnie mamy w filmach, gdzie w realu nie istnieją "klatki na sekundę" ale oko da się oszukać właśnie klatkami.

Nie, nie rozumiesz, bo uciąłeś połowę zdania i zrozumiałeś tylko pierwszą część, zamiast cały kontekst :]

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

Dnia Thu, 22 Jun 2023 11:00:07 +0200, Ghost napisał(a):

A to przepraszam, ja źle zrozumiałem.

Jak się trochę poprawiło, to dawało się słuchać. Poza tym też ciężko opowiedzieć o młodych latach, gdy jeszcze nie umiałem słuchać i nie znałem podstaw akustyki. Dopiero później w szkole średniej nabyłem wiedzy, nauczyłem się słuchać sprzętu (i go naprawiać), a później przez pewien czas pracowałem jako akustyk.

Jak sprzęt jest dobrany do pomieszczenia, prawidłowo ustawiony i zestrojony, to będzie dobrze brzmiał. Ale tu musi być i dobre źródło, i przewidywalna końcówka mocy o płaskiej charakterystyce i mniejszych zniekształceniach, niż polski Tonette. Troszkę tu żartuję, ale z różnych sprzętów robiło się dość dobre zestawy.

Reply to
Adam

W dniu 22.06.2023 o 17:19, LordBluzg®🇵🇱 pisze:

Daj kontrprzyklad.

Reply to
Ghost

W dniu 23.06.2023 o 08:00, Ghost pisze:

Ależeco? Każda inna klasa ma znacznie więcej zniekształceń. To chyba oczywiste. Co to jest sensowna moc? 200/300W sinus w domu to mała moc?

Brednią jest też "oddech" bo generuje najwięcej zniekształceń (jeśli chodzi o odsłuch i wierność nagrania). Liniowość wzmacniacza w klasie A jest tutaj podstawą. Może chodziło Tobie o sprawność? Jest mała ale nie jest to istotne przecież.

Reply to
LordBluzg®🇵🇱

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.