Te ma?e bidne chi?skie ?apki..

ACMM-033 pisze:

80 malaczem po mieście... fiu fiu.. kolega jest hardkorem :)
Reply to
AlexY
Loading thread data ...

użytkownik sundayman napisał:

Mały trolling, tez się zdziwiłem jak mi prawnik powiedział o fakturze, nawet podpisane:) Jesteś dobrym kandydatem na zrobienie cie w jajo, daruj:)

formatting link
Wystawiona z podpisami faktura VAT nie jest wystarczającym dowodem istnienia obowiązku zapłaty. W braku odmiennej umowy stron przyjęcie faktury nie oznacza akceptacji objętego nią zobowiązania, a w szczególności nie zastępuje czynności w postaci potwierdzenia wykonania przez wystawcę wzajemnego świadczenia umownego.
formatting link
$N/154500000000503_I_ACa_001520_2012_Uz_2013-05-21_002

A dlaczego to piszę? Ano w ciągu ostatnich 15 lat widzę coraz to więcej wyjebanych przez zaradnych:)

Reply to
szklanynocnik

Ja nie mam z tym o tyle problemu, że po pierwsze w 95% pracuję dla dużych firm, które już znam jakiś czas.

A po drugie - mam zwyczaj pobierania zaliczek, poza kilkoma wyjątkami (sprawdzeni wiele razy klienci).

Odpukać nie miałem nigdy takiego problemu, ale dzięki za info, będę miał na uwadze :)

Reply to
sundayman

Użytkownik "AlexY" snipped-for-privacy@irc.pl napisał w wiadomości news:mmtsdi$ao$ snipped-for-privacy@dont-email.me...

Akurat nie po mieście, wschodnie rejony .pl z czasów, gdy takich dróg było całkiem sporo. Nie było problemów z prowadzeniem. Jak się jechało wolniej, to nie było przyjemne.

Reply to
ACMM-033

W dniu 2015-06-30 o 07:48, J.F. pisze:

Ale wiesz że 90% klientów tak ma, potem zostajesz przed wyborem A lub C gdzie sprzedawca wciska ci że A to B.

No właśnie, bardzo często widzę taką praktykę i szlag człowieka może trafić.

Jak się ma miernik wart karton takich kabli :) to co mam zrobić. Kable się niszczą przy częstym używaniu, nawet porządne.

Reply to
janusz_k

Am 30.06.2015 um 11:08 schrieb ACMM-033:

No jest. Paręnaście lat temu była yrobione badania naukowe na temat korelacji częstotliwości występowania raka z odległością od linii WN. No i korelacja była. Ale, było jedno drobne ale. Okazało się, że nie uwzględniono faktorów socjologicznych. Konkretnie w okolicach linii WN grunt, a co za tym idzie nieruchomości były tańsze. No bo w końcu te słupy (obiektywnie) szpecą i kto ma więcej pieniędzy buduje się tam, gdzie ich nie ma. Ludzie mający mniej pieniędzy żyją na ogół mniej zdrowo od bogatych. Po korekcie okazało się, że cała praca była ch*** warta. Korelacji nie było. Ale ludziska dalej czytają tą starą publikację, bo im lepiej pasuje. Osobiście też bym nie chciał mieszkać koło linii napowietrznej, ale to z powodów radiokomunikacyjnych. Wyładowania koronowe zabijają radioamatorstwo ;-)

No to, kurwa mać, że się tak oględnie wyrażę, ten armageddon powinien być co roku, a czasem 2x do roku. Mniej więcej tak często dodaje się sekundę przestępczą ;-)

Waldek

Reply to
Waldemar

Użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:

Przeczytałem i nie wiem czy dobrze rozumiem. Krótko i w żołnierskich słowach - co powinno być napisane, podpisane, żeby nie stać się klientem programu red. Jaworowicz?

Przykład 1 - wykonuję usługę. Żeby się nie dać wyrolować powinienem mieć umowę a oba egzemlaże faktury powinny być podpisane przez obie strony (żadne tam pan sobie potem podpisze) i powinny zawierać słowa "potwierdzam prawidłowe i terminowe wykonanie usługi"

Przykład 2 - wydaję towar w hurtowni. Umowy tu się nie tworzy, tylko wystawia fakturę i ta z kolei powinna zawierać zapis "potwierdzam odbiór towaru".

Niestety, znam różne przypadki i mi się też zdawało ... To zresztą jest fajne podsumowanie moralności w biznesie.

Reply to
Maciek

Użytkownik "Waldemar" snipped-for-privacy@zedat.fu-berlin.de> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@mid.uni-berlin.de...

Takowoż i ja... choć pobliska linia daje nadzieję, że umiejętnie wzbudzona, pozwoli trochę poDXować :) To różnie wygląda, raz syfi bardziej, raz mniej.

(sekunda dodana)

No właśnie. Podobnie pluskwa milenijna, ach, och, a jedynym jej efektem jest, zauważcie czasem, że starsze systemy podają dzisiejszą datę tak:

30-06-115, bądź w wersji hamerykańskiej 06-30-115 :) Albo 115-06-30. Nawet najstarsze systemy, jakoś nie padły, a jedyne co spotkałem, to dość śmiesznie podawały datę. I na tym problem się kończy. Z czego rok? Wywnioskowałem, że ktoś uznał podawanie 2 ostatnich cyfr roku po prostu za modę (idiotyczną IMVAO, bo dawno odpadł argument kosztu pamięci), zadał programowi odjęcie od roku liczby 1900, co programy wykonują i teraz, wygląda to komicznie :) Czyli, znów jakiś programista okazał się ten tego pizdą, a inni to powielali...
Reply to
ACMM-033

Użytkownik "Maciek" snipped-for-privacy@polobox.com napisał w wiadomości news:5592bebe$0$27519$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... ...

Najgorsze, że najgorliwiej rucha się tych, dla których to z różnych względów jest szczególnie niekorzystne.

Reply to
ACMM-033

To jest wogóle ciężkie do pojęcia. Brałem udział w tworzeniu konceptu formatu ADIF (dla wymiany danych między bazami danych w radioamatorstwie, jakby kto nie wiedział). Parę tygodni trwała dyskusja na temat: jak kodować "centuries". Jedni używali w swoich bazach liter, inni używali rocznika linuxowego (jak coś mniejsze od 70 to 20xx, jak większe to 19xx). Ja napisałem, że używam 19 dla XX wieku i 20 dla XXI. Zdziwienie przeogromne ;-). W końcu olałem ten projekt, bo dyskusje wydawały mi się dziwne. W szczególności USAmerykanie jakoś stuleci nie uznają za pełnoprawne.

Waldek, aka DL7ANQ / SO6ANQ

Reply to
Waldemar

Mają tych stuleci tak mało, że ich nie interesują ;)

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Użytkownik Waldemar napisał:

Oferta pracy: "zatrudnimy normalnego informatyka, ważne wysokie zdolności interpersonalne" :-)

Reply to
Maciek

Użytkownik "ACMM-033" napisał w wiadomości Użytkownik "Waldemar" snipped-for-privacy@zedat.fu-berlin.de> napisał w wiadomości

Zaczyna, bo konsekwencji tego moze byc bardzo wiele. W urzadzeniu moze sie nie dac daty ustawic, bo wyswietla 06-30-11, a ostatnia cyfra w ciemno. Albo nieustawialna, bo program pozwala tylko dwie cyfry. OK, mozna wpisac 15, ale wtedy dzien tygodnia Inne programy sie wyp*, bo programista dal 8-znakowy bufor na date, a ktos mu tam wpisuje 9 znakow. Rozumieja te date jako 06-30-11, albo przestana dzialac w 2028, bo sprytny programista koduje rok na jednym bajcie, ze znakiem :-) Faktury sie nie drukuja poprawnie, bo drukarka przeskakuje z ostatnim znakiem do nowego wiersza. Export danych owocuje rokiem 115, a moze 1115 czy 19115. A moze sie kompletnie wyp*, bo druga strona zakladala ze data zajmie 8 znakow, a potem sa inne uzyteczne dane na scisle okreslonych pozycjach.

Naprawde - mozliwych konsekwencji bylo cale mnostwo. Po prostu trafiles na systemy na tyle malo istotne ze nikt ich nie poprawil, i na tyle dobre, ze nikt ich nie wyrzucil :-) O ile pamietam, to byly tez i takie pecety, ktore po 01.01.2000 sie nie wlaczyly - po prostu bios przy starcie wieszal sie przy analizie daty z RTC.

Pierwsze objawy pojawily sie zreszta juz w 1998 - nowe karty kredytowe, wazne do 01/00 ... jak myslisz - ile bankomatow odpowie "pana karta jest niewazna" ?

Szczesliwie - w okolicach roku 2000 bylo jeszcze malo urzadzen z RTC i z data.

Ale tak prawde mowiac, to mnie zastanawia obsluga tej sekundy przestepnej. Wiekszosc systemow nic o niej nie wie, liczy sobie czas normalnie, przy kolejnej synchronizacji po prostu sobie blad skoryguja. Ale te, co podlaczone do jakiegos zrodla czasu i co sekunde sprawdzaja - moze je troche te 23:59:60 wybic z prawidlowego dzialania. No dobra - jak tak podlaczone, to pewnie sa stosownie oprogramowane.

Samo zrodlo .. stoja rozne zegary atomowe w wielu miejscach - ktos im zadaje, ze jutro bedzie zmiana ? To dodawanie nieregularne, a obowiazku podlaczenia do internetu nie ma.

Unix ze swoim "sekundy od 1970" ... musi z tych sekund zrezygnowac. Nikt nie bedzie co pol roku modyfikowal biblioteki wyliczajacej daty, choc mozna by w osobnym pliku sekundy zapisac.

Ale wszelkie programy nazdorujace procesy i liczace czas ? No dobra, jak sie tam pare osob skasuje za minute rozmowy mniej czy wiecej, to wielkiego nieszczescia nie bedzie, ale jacys eksperymentatorzy moga sie zdziwic jaki to np skok mocy byl.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.