Proteus ISIS 7.6 - zasilanie

Dziś zacząłem bawić się w projektowanie układów elektronicznych w ISIS

7 (Proteus). Mam problem z podłączeniem zasilania... Dodałem symbol VCC i GND, ale nie umiem skonfigurować napięcia na nim. Pojawia się 5V w zasadzie znikąd. Podłączenie baterii 12V równolegle, nic w tym nie zmienia, nadal 5V między VCC i GND. Gdzie mogę zmienić napięcie używane do symulacji ?

Dodaję link do obrazka :

formatting link

Reply to
Jan Górski
Loading thread data ...

W dniu 2010-11-30 17:00, Jan Górski pisze:

Przepraszam bardzo że nie na temat... Ale proszę... jeżeli tylko możesz to zapomnij o tym wspaniałym sofcie. Poszukaj czegoś normalnego. Ten soft ma funkcjonalność paint-a z możliwościami solitaira i bogactwem opcji minesweepera. Jak go już przetrawisz to ciężko się przestawić na coś normalnego.

A co do odpowiedzi, to jak dobrze pamiętam w menu "System" jest coś takiego jak "Simulation Options", jak mnie pamięć nie myli to tam.

Reply to
Miłosz Skowyra

Dzięki! Wziąłem się za ten symulator, bo wydawało mi się, że jest dość rozbudowany (opcje symulacji softu mikrokontrolerów), oprócz tego znalazłem go za friko! Ale jeśli to kiszka, to chętnie się przesiąde na w miarę przejrzysty i nietrudny dla początkującego. Byłbym wdzięczny za podpowiedź, co jest warte nauczenia się. Mam CROCOCLIPA :) Ale to już chyba poza mną :)

Niestety w SIMUL OPTIONS (System), są tylko zmienne brzegowe, graniczne, dokładności itp. Brak woltażu...

Reply to
Jan Górski

Kliknij prawym klawiszem myszy na VCC i wybierz "właściwości", powinnieneś mieć pole, w którym wpisujesz wartość napięcia. Jak wrócę do domu postaram się dołączyć screendump'a wyjaśniającego o co mi biega ;)

Reply to
bobofrut

Design -> Configure Power Rails

pozdro

Reply to
Kicer

Dzięki! To jest to.

Reply to
Jan Górski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.