pomocy,bo oszaleje

Sep 06, 2003 3 Replies

Witam! Poniewaz w projektowaniu ukladów jestem baaardzo poczatkujacy, prosze o pomoc. Musze zrobic izolacje galwaniczna (bo juz wiem ze to tak sie nazywa) sygnalu mikrokontrolera zapalajacego zarówke. Zrobilem to +/- tak:



z uC +5V | | PC817 |< tak mi sie narysowal _ dioda / \ < tranzystor | |



-27V_R5k__| |___R5k_______+27V | |____>|______| | dioda |



-27V____|BUK452-100B____________zarówa27V/2W___+27V


Chodzi mi glównie o to, czy dioda zabezpieczajaca jest potrzebna, i czy to w ogóle ma szanse zadzialania (choc jak spojrze na to, co nawklepywalem powyzej, to juz nic nie rozumiem)



z góry dzieki za podpowiedzi.



Dino


Teraz juz " widze " . W tym przypadku dioda jest zbedna ale sygnal na baze tranzystora wez z kolektora tranzystora w trasoptorze i wywal rezystor z emitera a emiter pod³±cz do masy. W takim przypadku odwroci sie faza sygnalu i jesli nie moze byc odwrocona to dodaj jeszcze jeden tranzystor w takiej samej konfiguracji jak ten w transoptorze.

Pozdrówka Piotrek

Dziêki wielkie

A zapomnia³em dodaæ, ¿e ten tranzystor to MOFSET. Ale chyba to nie robi ró¿nicy?

Dino

Na przyszlosc uzywaj czcionki nieproporcjonalnej - Courier np. Bo teraz mamy zagadke - jakim fontem to ogladac zeby dobrze zobaczyc.

Nie jest potrzebna - nie ma tam czego zabezpieczac.

Zakladam najpierw ze ze te "-27V" to jest potencjal 0V, bo transoptor przy 54V moze juz troche przepuszczac nawet nieoswietlony.

Na oko dosc poprawnie, zakladajac ze ten BUK452 ktorego nie znam jest prawidlowo dobrany.

J.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required