Nios II - uzytkownicy

Witam Kolegów,

Czy któryś z sznownych kolegów miał może do czynienia z procesorem Nios II pod względem licencyjnym ? Inaczej mówiąc czy kupował ktoś do niego licencje aby go użyć w komercyjnej aplikacji (wraz z Cyclonem) legalnie?

Szukam informacji na temat ceny samego IP cora, legalności i-netowego quartusa do zastosowań komercyjnych oraz wszelkich innych informacji pomocnych przy legalizacji tego interesu.

Adam Górski

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Użytkownik Pszemol napisał:

Czy to jest licencja na samego IP cora , licencja na Quartusa z tym IP corem czy za coś jeszcze innego (zestaw ewaluacyjny).

Do tej pory używałem Quartusa w wersji internetowej (ten do opobrania ze strony)

Jak na razie kontaktowałem się oficjalnie z firmami EBV oraz JAWI- w pierwszej jakoś się z człowiekiem odpowiedzialnym za to nie moge skontaktować a w drugiej niestety jeszcze trwa ustalanie co to za jeden ten NIOS i ile kosztuje.

Nie zależy mi specjalnie na kodzie źródłowym , bardziej na tym żeby dało się go łatwo dołożyć do już istniejącej logiki.

Jest to cześć wiekszego projektu, dosyć rozbudowanego urządzenia do testowania pewnych organicznych struktur świecących. System ma za zadanie zadać odpowiednie parametry napięciowo-prądowe, stałe lub impulsowe oraz mierzyć odpowiedź czujnikami optycznymi. W skład tego interesu wchodzi Coldfire MCF5407, Sieć na SMC91c111, efpedze EP1C12, 16MB SDRAM-u oraz innych drobiazgów, do tego dochodzi jeszcze z 10 innych procków mniejszych do pomiaru światła.

Co do doświadczenia do tej pory radziłem sobie z Quartusem dosyć dobrze- tak mi sie przynajmniej wydaje.

Używałem jak do tej pory układów Xilinxa,Lattica i Altery no i tak jakoś te ostatnie najbardziej mi do gustu przypadły.

Do tej pory w efpedze siedzą dosyć specyficzne 32 timery 32 bitowe oraz system pomiarowy (do zmierzenia elektrycznego mam coś około 64 wartości napięcia i prądu, co musi być też zsynchronizowane z zadawanymi impulsami itd). Wszystko jest podłączone do głównego procka poprzez pamięć dwuportową z Cyclona i umieszczone w przestrzeni adresowej.

No i okazało sie że główny procek ma dosyć roboty i pewną funkcjonalność trzeba przenieść do fpga. Najlepszą realizacja wydaje sie być dołożenie właśnie niosa, ze względu na czas realizacji oraz pewność rozwiązania.

Jak rozumiem szanowny kolega ma pewne doświadczenie z NIOSEM i jeżeli mógłby sie nim podzielić byłbym wdzięczny

Jak do tej pory udło mi sie zestawić prosty system przy pomocy SOPC buildera i go skompilować ,ale nie odpalałem go jeszcze.

Adam Górski

Reply to
invalid unparseable

No właśnie tego sie obawiam że bede musiał kupić zestaw uruchomieniowy + quartusa + inne duperele. Zestaw mi niepotrzebny bo cayły system mam zbudowany włącznie z konfiguracją FPGA z głównego procka, upload obrazu po sieci itd. Interesuje mnie tylko jedno pytanie " ile kosztuje IP core niosa II i czy można wraz z web wersja Quartusa tworzyć coś komercyjnie ??"

No mnie też to sie podoba - podobno nikt w Polsce jeszcze nie kupował :)

Eee nie , no pewnie - o to to sie nie boje ,tylko jak dojdzie do projektu dopłacić to bedzie troche głupio. Podczas kompilacji pojawia sie niestety tekst że "działa godzine od zaprogramowania ":)

Moge przesłać zdjęcie jeżeli kolega życzy :))

Eeee nie można sie poddawać

Tak ,widziałem od strony HW to dosyć proste - ciekaw jestem jak to sie dodaje po stronie softowej - wstawki asemblerowe ? Chyba tylko tak

Przestan , w pewny momencie przestałem nawet czytać grupę bo co drugi post to był "Jak obliczyć rezystor do diody , a czy do niebieskiej tak samo ?","kto ma biblioteke do układu xx do cad-a yy bo robota nam na 3 miechy utkwiła itd ", a już nie pisałem całe wieki temu.

Znam kolegów z wypowiedzi.

Może i prawda ,ale kto ma czas na to ?

Adam

Reply to
invalid unparseable
Reply to
Greg(G.Kasprowicz
Reply to
Greg(G.Kasprowicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.