Mętlik w głowie czyli napędy gramofonów.

[...]

W calowym gwint jest nacinany głębiej.

Reply to
RoMan Mandziejewicz
Loading thread data ...

Użytkownik "RoMan Mandziejewicz" snipped-for-privacy@pik-net.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@pik-net.pl... to moze nieistotna to

studyjnym, pracującym na

Heelo magnesowanie taśmy standard dla 0dB dla 9.5 280pWb/m dla 19 320pWb/m Poziom roboczy odpowiednio 520,540pWb/m Nie wiem czy przy nowoczesnych taśmach Emtec nie podniesiono tych wartości.

Pozdrawiam Łukasz

Reply to
Ukaniu

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@4ax.com...

Hmm, no nie wiem, czy lepiej. Weźmy taki GS464: prostownik jednopołówkowy, kondensatory, a napięcie stabilizowane gigantyczną Zenerką na 12V. Po wymianie żarówek od "transoptorów" na LEDy, zenerka zaczęła się okropnie grzać (widac wiecej prądu na nią poszło). Poza tym smieszna stabilizacja obrotów: wiatraczek na wale silnika, transoptor szczelinowy (na fotooporniku! - ciekawe jak on przenosi taką częstotliwość?), cos jak przetwornik F/U, układ bistabilny na samych tranzystorach, gdzie jako "pull-up" działa cewka tzrymająca ramię... I to wszystko wyprodukowane w roku 1989 Widać, ze konstruktor sie nakombinowal - rozrysowanie schematu zajelo pol dnia :)

Reply to
Mateusz Nowaczyk

Jeden i drugi ma ten sam kat - 60st. Gwint calowy standard ma grubszy skok niz metryczny zwykly, dla tejsamej (w przyblizeniu) srednicy sruby. Z tego tytulu wydaje sie byc glebszy.

Reply to
Bartholomeo

Przy takim samym kącie i większym skoku z samej zasady musi być głębszy...

Reply to
RoMan Mandziejewicz

Ograniczylem sie do gramofonow - one raczej kreca sie w kolko ;)...

Niby tak, ale jednak jedyna roznica pomiedzy moim, a 1226 to silnik i wkladka. Moze Dual dal w lape komu trzeba oddajac 1226 do badan ;)?. Poza tym to dawno bylo ;)))

Reply to
Lukasz Spychalski

Użytkownik Ukaniu napisał:

System zewnetrznego podmagnesowania byl naprawde stabilny. Nie wszedl do powszechnego uzycia gdyz wymagal dodatkowej glowicy a co do kalibracji to byl nawet bardziej odporny na zmiany parametrow glowicy zapisujacej niz prosty z pradem podkladu. Sam przerobilem kilka magnetofonow przez dodanie glowic. W epoce w ktorej zwyciezyla kaseta nawet wpychanie tasmy w szczeline bylo odzucane przez rynek. Japonczycy robili nawet chowane rolki dociskowe aby latwiej bylo zalozyc tasme.

Reply to
Senicz

Użytkownik "Senicz" snipped-for-privacy@upr.org.pl> napisał w wiadomości news:c75cuj$2jj7$ snipped-for-privacy@news.atman.pl...

Witam Zgadza się że byc może chodziło względy marketingowe, ale w sprzęcie profesjonalnym, nie widziałem techniki c-f. AEG, czy inne Studery były zdaje się tylko zwykłe. A wydaje mi się że tu niedogodności z zastosowania dodatkowej głowicy jeśli wchodziły by w grę tylko same plusy jakościowe były by do przełknięcia. Pozdrawiam Łukasz

Reply to
Ukaniu

Użytkownik Ukaniu napisał:

Sprawa praw patentowych ktore ja se ominalem nic z nich sobie nie robiac. Nastepnie w sprzecie studyjnym bardzo wazne jest latwe zalozenie tasmy a dodatkowa glowica to prawie wyklucza. Nastepnie przy szybkosciach 38 i szerokich szczelinach dodatkowa glowica daje troche mniejsze korzysci. Pozostaje problem przenikalnosci tasm i ogolnie precyzja ruchomej mechaniki. Ja sobie poradzilem w ten sposob ze glowice mocowalem razem na stale z waska szczelina na tasme. Oczywiscie calosc lampowa lacznie z generatorem podkladu. Gralo to lepiej niz dzisiejsze cd. Mialem kilka tandbergow (np.X10)i w nich dokonalem pomiarow. Uznalem ze w warunkach domowych mozna zrobic podobne rzeczy i tak tez bylo. A przerobilem jakis stary wojskowy mag. amerykanski. na 60hz. Troche silnik sie grzal na 50hz. Rolki posrednie oczywiscie zmienilem. W tym x10 to byla i pewnie jest skucha przechodzenia dzwieku przez system dolby i to nawet wtedy gdy nie jest uzywany. Pojedynczy tranzystor katuje tam dzwiek.

Reply to
Senicz

Teraz pomijajac fakt ze M3 jest na tyle plytki ze rozne rzeczy moga sie dziac ... to wytrzymalosc gwintu jest chyba taka sama, bo ilosc materialu do sciecia jest taka sama [obwod sruby*wysokosc nakretki] ...

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.