Potrzebny mi komputerek jednopłytkowy pod Linuxa, z gigabitowym eternetem. Jest niby Banana Pi, ale nie wiem jak z oprogramowaniem do niego - nie chcę się bawić w kompilację, bo to zajmuje kupę czasu, a projekt jest "na wczoraj".
Jednopłytkowiec z 1G ethernet
Oct 01, 2016
12 Replies
W dniu sobota, 1 października 2016 13:11:27 UTC+2 użytkownik Mirek napisał:
jest up board:
formatting link
żna miec za okolice 600pln.
W dniu 2016-10-01 o 13:11, Mirek pisze:
Np. A20-OLinuXIno-LIME2:
formatting link
do kupienia w Polsce:
formatting link
A co zamierzasz robić co wymaga przerzucania 100MB/sek?
W dniu 01.10.2016 o 14:49, Sebastian Biały pisze:
Chodzi o testowanie połączenia, Czasem nawet nie koniecznie przy takim paśmie, ale żeby link "wstał" na 1Gbit. Banana Pi M2+ wydaje mi się kuszące - bardzo kompaktowe i nawet może bez karty pamięci się obejdzie. Oprogramowanie widzę jest bez problemu - tylko jakoś dziwnie stronę zorganizowaną mają.
Nie wystarczy switch 1G?
Mirek pisze:
Mam banana pi i jego proc nie da rady zając całego pasma. U mnie chodziła (padła karta pamięci) dystrybucja debiana bananian, można traktować jak zwykłego debiana. Poczytaj to:
formatting link
Bez karty pamięci się nie obejdzie, można załadować system z SATA ale uboot musi być na karcie.
W dniu 01.10.2016 o 15:36, Sebastian Biały pisze:
Ale wtedy pozbawiam się możliwości testowania pasma powyżej 100MBit, po za tym liczy się kompaktowość i mobilność. W moim przypadku czasem końcówka sieci jest w szczerym polu w skrzynce, albo na słupie - lepiej jest wyjąć małe, bateryjne urządzenie z kieszeni i podpiąć. Pomiar będzie się odbywał z drugiej strony z laptopa - zwykle w bardziej cywilizowanych warunkach. Myślałem też o czymś małym z wyświetlaczem - było by wygodniejsze od laptopa i co równie ważne: robiło by większe wrażenie na kliencie, ale na szybko będzie po prostu laptop.
W dniu 01.10.2016 o 16:02, AlexY pisze:
Iperf nie da rady? To trochę kiszeczka.
Kiszeczka nr2.
B-Pi tez się nie pobawisz. Nawet generowanie bajtów "z niczego" typu iperf na 1G nie daje rady. Ten port jest tam troche na wyrost.
W dniu 2016-10-01 o 13:11, Mirek pisze:
Mogę polecić Odroida XU4 z hardkernel. 4 rdzenie Cortex A15 (2 GHz) + 4 rdzenie Cortex A7 + USB3.0 + ethernet 1 Gb i 2 GB RAM. Spokojnie do kupienia w Polsce na fakturę.
BK
Mirek pisze:
Na necie jest trochę raportów jak ludzie tuningują kernel coby przyspieszyć sata czy ethernet ale szału i tak nie ma. O ile pamiętam w testach wychodziło coś około 80MB tylko jest spora różnica między TX a RX.
[..]Użytkownik "Mirek" W dniu 01.10.2016 o 15:36, Sebastian Biały pisze:
kup np mikrotika rb750g, podepniesz i wtedy zdalnie mozna testowac do woli
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required