jakie objawy spalenia koncowki mocy

Wita

Dokladnie przedchwila dalem czadu wzmacniacz PW8010 pieknie gralo i nagle przestalo hiehie jeden glosnik wysiad ale nie calkowicie, tak dziwnie pierdzi, drugi jest okey. Wylaczylem wzmacniacz na 5 min wlaczam spowrotem i bylookey wszystko gralo ladnie tylko podglosnilem lekko i znow ten sam glosnik zaczal dziwnie pierdziec i trzeszczec, zamienilem glosniki i oba sa wporzo, wiec tak pomyslalem ze moglem spalic koncowke mocy, ale nie wiem jakie sa objawy, czy wtedy kompletnie nic nie slychac czy tylko trzeszczenia ???

pozdro

Reply to
misiek
Loading thread data ...

misiek napisał(a):

Tobie to sie nudzi w domu :) A na powaznie, wydaje mi sie, ze tylko glosnik poszedl papa..

Reply to
rozrabiak

Użytkownik misiek napisał:

Uległ uszkodzeniu jeden z dówch tranzystorów pary komplementarnej w stopniu mocy. Trzeba je obydwa wylutować i sprawdzić miernikiem. Jeśli uszkodzenie się potwierdzi należy wymienić uszkodzony tranzystor na identyczny egzemplarz. A najlepiej wymienić obydwa. Tranzystory te powinny być "parowane". W tym wzmacniaczu pracują w jednym kanale BD285 i BD286.

GM

Reply to
sp9rjt

Jeśli zniekształca dzwięk i słychać jakby chrczacy ton - to możliwe że jedna połówka przebiegu jest odłączona (spalił się bezpiecznik albo tranzystor mocy )

Reply to
Piotr Chmiel

W tym wzmacniaczu nie ma bezpieczników w kolektorach tranzystorów stopnia mocy. Bezpieczniki są ale na wyjściach na głośniki. Ja stawiam na jeden z tranzystorów końcówki mocy.

GM

Reply to
sp9rjt

w takim razie miernik w łapki i mierzymy :P

Reply to
Piotr Chmiel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.