jak to zrobić ?

Witam, właśnie robie remont w mieszkaniu i przerabiam instalacje elektryczna - jest to oczywiscie 1 fazowa instalacja 2-przewodowa tak jak to kiedys budowali, w zwiazku z tym co bedzie lepsze w kokoju gdzie jest komputer zalozyc gniazdko "z bolcem" i podlaczyc "bolec do "0" czy zamontowac wylacznik roznicowo-pradowy ? ale to wiaze sie z polozeniem nowego 3 przedodoweko kabla oraz chyba doprowadzenia 3 zyly do instalacji podlaczonej np z rury wodnej ??? dzieki za wszelkie odpowiedzi najlepiej tez na mail taki jak w idencie :) wielkie dzieki pzdr

Reply to
provider21
Loading thread data ...

Użytkownik snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Witam Napewno gniazdko z bolcem połączonym do "0", a jeszcze lepiej dodatkowa żyła do bolca (czyli klasyczna instalacja

3-przewodowa) Wyłączniki różnicowoprądowe trochę kapryszą z zasilaczami komputerowymi. Filtr przeciwzakłóceniowy na wejściu zasilacza ma dwa kondensatory połaczone miedzy zaciski prądowe a obudowę (bolec), co jest odbierane przez w.r.p. jako przebicie do obudowy.
Reply to
Grzegorz Kurczyk

Mariusz Dybiec naskrobał:

Różnicówka nie ma nic wspólnego z 3 lub 2-przewodowością. Będzie działać w obu przypadkach.

Reply to
Jacek Maciejewski

Mariusz Dybiec naskroba³:

Zadaniem ró¿nicówki nie jest wykrywanie pr±du p³yn±cego z "fazy" do jakiegokolwiek przewodu "zera". Ma ona wykryæ przep³yw pr±du z "fazy" do czego¶ co nie jest przewodem (drutem instalacji), czyli do wanny, pod³ogi, kaloryfera, kranu itd. i dalej do "zera" oczywi¶cie ale ju¿ za ró¿nicówk±.

--
Jacek
Reply to
Jacek Maciejewski

Troche bedzie - jak ktos tej obudowy doktnie, to mu prad wylaczy.

P.S. Widzialem amerykanska suszarke .. roznicowke miala na kablu, a kabelek dwuzylowy..

J.

Reply to
J.F.

Mariusz Dybiec naskrobał:

Masz rację ;) Przegapiłem fakt że przewód ochronny łączy się z ziemią za różnicówką. Tym niemniej jest sens stosowania róznicówki nawet w przypadku sieci 2-przewodowej, gdzie kołek gniazda jest podłączony do zera roboczego, ponieważ tak zainstalowana róznicówka będzie chroniła przed przepływem prądu do zazwyczaj uziemionych metalowych części budynku.

Reply to
Jacek Maciejewski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.