Histereza regulatora CO

W dniu 2010-12-02 17:22, Jarosław Sokołowski pisze:

A ja myślałem że ktoś zaproponuje grzejniki Wi-Fi ;)

Reply to
PeJot
Loading thread data ...

Pan J.F. napisał:

Ale tam gdzie są dziesięciometrowe rury, tam nie ma (znaczącej) różnicy ciśnień między rurą zasilającą a powrotną. Jest natomiast szybka cyrkulacja, również przez rurkę łączącą na najwyższym piętrze. A grzejnik podłączony jest przez kryzę z dziurką o średnicy rzędu milimetra.

Kocioł (albo wymiennik) jest sprawcą obiegu w rurach, a kaloryfer sprawcą obiegu w samym sobie.

Reply to
Jarosław Sokołowski

Znaczacej nie ma. Ale ta drobniutka powoduje cyrkulacje.

J.

Reply to
J.F.

Pan J.F napisał:

...z którą czasem trzeba walczyć. Fachowcy nazywają ją "inwersją", czy jakoś podobnie -- w każdym razie objawia się tym, że dolna część grzejnika jest cieplejsza od górnej. Chłodniejsza woda w pionie powrotnym, jako cięższa wywiera większe ciśnienie hydrostatyczne, a wtedy ryksztosuje i może być wpychana od dołu kaloryfera. Dlatego dobrze jest, gdy różnica temperatur obu rur nie jest zbyt duża.

Połączenie rur pionu na górze przy przewodzie odpowietrzającym musi być na szoner robione, nie zaś krajcowane, a ferszlus należycie rozrajbowany, aby culajtung w oberrurze był odpowiedni. Wtedy jak się zablinduje droselklapę przy jednym grzejniku, to nie wpływa to na stan innych kaloryferów w tym samym pionie.

Reply to
Jarosław Sokołowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.