grzałka

W dniu 01.02.2021 o 00:25, Zenek Kapelinder pisze:

Może, może. Nie pij tyle jak odpowiadasz na posty :)

Reply to
LordBluzg®
Loading thread data ...

snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

formatting link

A z ostatnich doświadczeń. W jakimś tam państwie rozdali dziatwie tablety, zrobili badania z grupą referencyjną bez tabletów i odtrąbili sukces. Dzieci z tabletami mają lepsze wyniki w nauczaniu!

Ale! Grupa z tabletami wiedziała o badaniu i bardziej się starała.

Zrobili drugie badania, jednym dali tablety i powiedzieli im że biorą udział w badaniu, drugim dali tablety i nie powiedzieli o badaniu. Grupa którą poinformowano o badaniu otrzymała lepsze wyniki.

I co? Placebo.

Reply to
Alojzy Gąska

Am 30.01.2021 um 18:35 schrieb LordBluzg®:

lampa żarowa 25W to ok 24W mocy cieplnej ;-)

Waldek

Reply to
Waldemar

Niby jak? Nakropkowując ba żarówkę? Myslałem wcześniej o jakiejś przyciemniającej, barwnej folii, ale barwniki są zwykle nietrwałe.

Reply to
Marcin Debowski

Raczej pomijalnie o ile w ogóle. To są zbyt duże cząsteczki. Ewentualnie odrobinka glicerolu może przejść, ale żeby był glicerol to trzeba ten tłuszcz najpierw rozłożyć w wyższej temperaturze. Ale glicerol miesza sie (jest rozp.) z wodą, wieć od wody go na pokrywce nie odróżnisz, więc to nie glicerol.

Reply to
Marcin Debowski

poniedziałek, 1 lutego 2021 o 16:53:32 UTC+1 LordBluzg® napisał(a):

Niech ci będzie. Może ale mu nie wolno.

Reply to
Zenek Kapelinder

Tłuszcze (triglicerydy) można analizować techniką chromatografii gazowej, ich lotność nie jest więc pomijalna. Analizy takie robi się bardzo rzadko, dają one mało informacji. Standardowo robi się analizy kwasów tłuszczowych w tłuszczach, ale to zupełnie inna bajka.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

W dniu 01.02.2021 o 20:38, Zenek Kapelinder pisze:

Hmm, zupełnie jak ci w rządzie :D

Reply to
LordBluzg®

Daj proszę jakiś link do publikacji nt. tej niepomijalnej lotności. Prężności par, te sprawy. Mówimy o syfie co się gromadzi na pokrywce, czyli trzeba być w stanie to okiem zauważyć, a nie detektorem chromatografu, który łapie na poziomie ppm/ppb.

Reply to
Marcin Debowski

poniedziałek, 1 lutego 2021 o 21:09:46 UTC+1 LordBluzg® napisał(a):

Z tym uśmiechem się urodziłeś czy to nabyte po wypadnięciu z okna?

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu 01.02.2021 o 21:33, Zenek Kapelinder pisze:

To uśmiech ironiczny, dostałem go za darmo od Ironmena. Widzą go Ci, którym to ma przeszkadzać :]

Reply to
LordBluzg®

poniedziałek, 1 lutego 2021 o 22:41:27 UTC+1 LordBluzg® napisał(a):

Zmień lekarza bo ten co cię teraz leczy kłamie żeby kasę zarabiać. Parter to nie był. Mnie nie przeszkadza z ciekawości pytałem i w sumie odpowiedź dostałem.

Reply to
Zenek Kapelinder

W dniu 01.02.2021 o 23:25, Zenek Kapelinder pisze:

Dziwne zatem, że go widzisz :)

Reply to
LordBluzg®

Nigdy tego nie robiłem. Jeśli jesteś zainteresowany, najprościej znaleźć na stronie producenta kolumn chromatograficznych (na przykład Agilent). Są tam noty aplikacyjne i odnośniki literaturowe. Szukaj krótkich kolumn, na przykład 5m x .53mm. Słowo kluczowe to oczywiście triglicerydy. Detektor FID "łapie" na poziomie pikogramów, ale zwróć uwagę na fakt, że wstrzykujemy 1 mikrolitr raczej rozcieńczonego roztworu (powiedzmy 0.1%) a na kolumnę wchodzi 1/100 wstrzykniętej próbki. W garnku masz dziesiątki gramów.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

Nie chce mi się za głęboko szukać, dlatego pierwsze z brzegu, olej sojowy:

formatting link
Z obliczeń mi wychodzi, że 1 g tego oleju pójdzie z 20 tonami wody. Przy czym warto zauważyć, że to przy prężności par oleju w 180C. Patrząc po tych krzywych to w 100C będzie raczej 2-3 rzedy wielkości więcej.

Tu trochę mniejsze cząsteczki tłuszczów z mleka:

formatting link
Wziałem wartości środkowe Mw~650. Dla temp. 245C. Wychodzi mi ca 0.5kg wody na 1g tłuszczu, ale biorąc pod uwagę, że to mniejsza niż oleju sojowego cząsteczka za to temperatura dużo wyższa, to pewnie nie jest to pół kilo a ponownie rząd wielkości tony.

Reply to
Marcin Debowski

To może dioda krzemowa w szereg?

Reply to
Arnold Ziffel

Ale co to zmieni? Musiałby wymienić triaka na takiego z małym prądem podtrzymania. Jakiś sensitive gate na mały prąd.

P.P.

Reply to
Paweł Pawłowicz

Testowali to i wyszło na to, że to fejk.

formatting link

Reply to
Arnold Ziffel

W dniu .02.2021 o 14:14 Arnold Ziffel snipped-for-privacy@hooterville.invalid pisze:

No popatrz, inni testowali i wyszło im, że to fakt:

formatting link

formatting link
"Aerozol bogaty w składniki mineralne (2,7-8,1 mg/m³), szczególnie jony sodu, potasu, wapnia i chlorków – działa przeciwzapalnie i pomaga w oczyszczaniu dróg oddechowych. Wyjątkowa czystość mikrobiologiczna sprzyja przywróceniu równowagi bakteriologicznej (lub: prawidłowej flory bakteryjnej). Wysoka jonizacja (stężenie 1200-4700 aerojonów/cm³ przewyższa kilkakrotnie wartości stwierdzane na powierzchni ziemi) wpływa korzystnie na układ oddechowy, układ nerwowy oraz gospodarkę hormonalną."

Doczytajcie, potem dopiero dyskutujcie!

Wiem, skąd posty niedowiarków - mała lampa solna, niewielkie źródło ciepła, pomieszczenie o niewiadomej objętości to nie jest jakieś potężne źródło jonów (jeśli takim jest). Nie jest to kopalnia soli w Wieliczce i jej mikroklimat z jonami i stwierdzonym korzystnym wpływem.

Ech, technokraci... :)

Reply to
Trefniś

Miałem na myśli, że bez tego regulatora. Sama dioda krzemowa w szereg z żarówką. Utnie mu moc o połowę.

Reply to
Arnold Ziffel

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.