certyfikat CE

Reply to
invalid unparseable
Loading thread data ...

Witam.

Jak to jest własciwie z certyfikatem CE?. Chciałbym rozpocząć produkcję urzadzenia mechanicznego, które bedzie zawierało najprostszy na swiecie timer oparty na ne 555.Będzie on załączał halogeny (promienniki podczerwieni 3kW). Czy, żeby sprzedawać to urzadzenie, wymagane jest ten CE?

Pozdrawiam Tomek

Reply to
Tomek

Jestes pewien ze w wyrobach elektronicznych tez wystarczy papier i dlugopis ? Musza spelniac dyrektywe EMC, tego bez badan trudno zadeklarowac.

No chyba zeby sie odwazyc, ale wtedy pamietaj ze zawiadamiany jest prokurator o przestepstwie ..

J.

Reply to
J.F.

zadeklarować możesz i bez badań. Jak urządzenie spełnia te normy, to prokurator nie ma nic do gadania. Tylko, że jak nie spełnia norm, a czasami, to i konkurent na rynku może to sprawdzić, to masz problem i to duży. To w przypadku, gdy sam swoim produktem handlujesz. Jak sprzedajesz przez dystrybutora albo przez sklep to ten dystrybutor czy sklep odpowiada też swoją dupą, że urządzenie jest bezpieczne. I taki dystryburor/sklep może zarządać udowodnienia, że urządzenie spełnia normy, a tego bez papióra nie zrobisz. Chyba, że masz ładną buzię ;-)

Waldek

Reply to
Waldemar Krzok

Gotowe urzadzenie ? Jak najbardziej wymagane.

I to pewnie pod 3 dyrektywy podlega ..

J.

Reply to
J.F.
Reply to
invalid unparseable
Reply to
invalid unparseable
Reply to
invalid unparseable

Bardzo glupio sie do tego zabrali - bo im wyrosnie w chinskich garazach :-)

J.

Reply to
J.F.

Noo, to chyba całkowicie załatwia sprawę. Nie sprzedajesz urządzenia, a swoja pracę. A to nie podlega oznaczeniu CE. Dopiero, gdy Twój zleceniodawca zapragnie sprzedać urządzenie, to _on_ będzie musiał o to oznaczenie zadbać.

Pozdrowienia, MKi

Reply to
MKi

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.