Vijverpomp komt niet op gang

Jul 10, 2006 3 Replies

Ik heb een Hozelock 3500 vijverpomp (vaste ingegoten stator; magnetische rotor). De eerste twee weken werkte de pomp goed. Ik heb nu het probleem dat, wanneer de pomp wordt ingeschakeld, de pomp



niet op gang komt. Ik hoor de (magnetische) rotor wel trillen / bewegen, maar er komt geen ronddraaiende beweging. Pas nadat ik de pomp



uit de vijver heb gehaald, deze op z'n kant hou, etc. begint de pomp te



draaien. Daarna werkt de pomp weer naar behoren. Wie weet wat er aan de hand is / wat kan ik eraan doen om dit probleem op te lossen ?



schreef in bericht news: snipped-for-privacy@35g2000cwc.googlegroups.com...

Hoi,

Ik heb geen idee wat er nu precies met zo'n ding aan de hand is maar weet wel dat ik er al meerdere heb gehad die dit vertoonden (vaak pas na een jaar of langer), dat het van kwaad tot erger gaat en dat je er weinig aan kunt doen. Ik ben er ook helemaal niet kapot van om zo'n nat ding uit de vijver te tillen en er mee te schudden ook al zit het in een geaard stopcontact. In elk geval deden ze bij mij na enige tijd gewoon helemaal niks meer. Ik denk zelf dat er iets met die ingegoten stator mis gaat maar wat precies?

Succes en excuses dat ik niks leukers weet te zeggen ;-). Ik zou er mee terug gaan naar de winkel aangezien hij pas een paar weken oud is (zo leid ik het af uit jouw tekst).

Groeten, Rene

al de boel eens uit elkaar gehaald. de rotor met magneet moet je er bij dat soort pompen vaak uit kunnen halen. en kan namelijk vuil en troep in gekomen zijn. meschine zit de rotor niet eens goed met de os in het gataje/rubbertje aan de onderkant.

en anders zou ik als er nog garantie op zit er mooi me e terug gaan. maar dit soort pompen geven in het meestal toch weinig problemen.

hallo als dit soort pompen ouder word dan slijt het busje en de as vaak vooral aan de achterkant . bij wasm. zit ook zo een soort pomp zelfde verhaal. dan hielp schoonmaken weleens de rotor eruit en goed smeren op het asje maar ondertussen rtoch nieuwe bestellen te repareren aan dit soort pompen kan niet. succes.

schreef >

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required