tast dimmer ??

Oct 20, 2003 14 Replies

ik heb h'm 1 keer op een elektro beurs gezien... het was een soort blindplaatje* en als je die even kort aanraakt dan gaat de lamp aan, zodra je hem langer aanraakt dan gaat ie dimmen. (er zat dus ook geen knop of een schakelaar achter, het werkt alleen op het aanraken)



heeft iemand die wel eens in een winkel zien liggen ??


*(blindplaatje = een soort plaatje dat je in plaats van een weggehaald schaklaar monteerd om zo het gat te dichten)

ik heb 1 liggen

eventueel wil ik er wel een schema van maken (kan wel een paar dagen duren, druk met school)

JVD - jvd_609 [at] hotmail [dot] com http://www.josvandijken.tk - http://www.jvd-ftp.tk ftp://jvd.no-ip.info : mail voor account Let op: spamblock!

Die dingen hebben een paar nadelen:

- Als de spanning uitgevallen is geweest branden daarna de lampen achter die dimmers vaak op volle sterkte.

- Ze zijn nogal eens gevoelig voor de toonfrequente signalen die op het net worden gezet en schakelen dan ongewenst in.

- Ze gaan eerder stuk dan gewone dimmers.

-p

Even informeren bij de groothandel ze bestaan wel alleen niet echt goedkoop.

Joop

"doot" schreef in bericht news:bn17on$jqv$ snipped-for-privacy@news.hccnet.nl...

een

"doot" schreef in bericht news:bn17on$jqv$ snipped-for-privacy@news.hccnet.nl...

een

Hier heb je alvast al een tast schakelaar, koppel daar een klassieke dimmer open je bent vertrokken dude ;-)

oooh heel graag! ff de grote letters uit het mailadd halen danku danku danku danku danku

:))

Mijn ervaringen zijn anders! Ik heb er eentje in huis (in de keuken) die al minstens 20 jaar oud is (van mijn ouders geweest). Perfect ding. Superhandig.

Weet helaas even geen merk, maar ik meen ze als 'pakket' gezien te hebben bij Conrad. Even zoeken tussen de dimmermodules!

Die van mij doet dat niet hoor.

Nog nooit iets van gemerkt. Eerder de kat die er per ongeluk tegenaan komt ;)

Nog nooit stuk geweest en toch altijd dagelijks veelvuldig in gebruik geweest. Zelfs een tijdje halogeen mee gedimt, terwijl dat vast niet mocht...

Groeten,

Edo

ik had al bij technische uni ginformeerd maar die hadden er geen. en die hebben toch best veel...

zodra

schema staat op internet onder het kopje 'Ga naar het schema van de dimmer'

formatting link

JVD - jvd_609 [at] hotmail [dot] com http://www.josvandijken.tk - http://www.jvd-ftp.tk ftp://jvd.no-ip.info : mail voor account Let op: spamblock!

Ik heb jaren geleden een paar van die dimmers gemaakt met een Siemens ic type S576b en heb hier nog wel gegevens van. Via google vond ik dat het ic identiek is aan de LS 7232 waarvan je de gegevens kunt vinden op:

formatting link
De S576 is in uitvoeringen a,b en c te verkrijgen bij Stuut & Bruin (volgens google) Guus.

Hallo , Er staat een prima ontwerp in Elektuur (HG-85) , hier heb ik er vele van gebouwd en die werken nog steeds probleemloos , is een dubbele tap-dimmer die in een inbouwdoos past. groet Manus.

een

Ik heb er 1-tje in de muur zien zitten, als ik me niet vergis is het een Gira. Als ik zin heb zal ik het afdekraam er eens af halen en kijken of ik nu niet lieg. google leverde me de website

formatting link
waar die dingen gewoon nog verkocht worden. De Technische Unie moet ze ook wel hebben overigens.

Suc6

Sander

Nee, wel in de laaste catalogus van Conrad (simpel bouwpakketje).

Groet, Jeroen

die gene die op de site staan zijn wel eeerug duur, ik ga er zelf 1 bouwen.

bedankt dat je even wilde kijken :-)

zodra

waar

Bedankt iedereen, ik ga er zelf 1 bouwen, jullie horen wel of het gelukt is :-)

een

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required