ervaringen 12v barwig dompelpompje?

May 22, 2007 27 Replies

Hoe kom je daar nu bij? De opgewekte warmte wordt bepaald door de verliezen in de motor van de pomp. De afvoer wordt bepaald door de warmte weerstand en het temperatuurverschil met de omgeving. Alleen in een thermisch evenwicht zijn beide aan elkaar gelijk. Als de temperatuur van de motor in dat evenwicht te hoog is, dan moet je dus af en toe de motor stopzetten om warmte af te voeren. En als dat heel langzaam gaat, dan moet je 'm heel lang stilzetten.

Maurice

Dit is de begeleidende tekst bij het pompje: Kwaliteits dompelpompen voor het mobiel gebruik. De pompen mogen maximaal 30 min. ononderbroken ingezet worden, bij 50 % ED, d.w.z. werkingsduur = stilstandtijd. Bij bestnr. 53 90 90-89 is bij 6 - 9 V door de waterkoeling continu gebruik mogelijk.

Rob ** Er zijn mensen die 't best fijn zouden vinden als ze met hun mond vol tanden stonden. **

is,

dan

Ik blijf er bij : deze pompjes zijn gemaakt om in een gesloten tank en tot een temperatuur van 50=B0C toegepast te worden. Een stromende beek van 20=B0C lijkt me toch net een "iets" andere situatie.

Een timer kost meer dan een nieuw pompje, dus ik zou het zeker aandurven om het ding continu te laten draaien. Een zekering "voor het geval dat...." is nooit een slecht idee.

"Meindert Sprang" schreef in bericht news:465bd91d$0$18427$ snipped-for-privacy@dreader16.news.xs4all.nl...

Nee hoor, Meindert, lees Peter's eerste bericht van 24 mei maar. Ik vind het een sterk verhaal, maar die zekering ga ik ik doen.

Overigens zit er natuurlijk een verschil tussen de opwarmfase (met inwendige warmtebron, eerst snel en daarna steeds langzamer opwarmen) en de afkoelfase (zonder warmtebron, evenredig met het temperatuurverschil binnen/buiten, dus eerst snel en daarna steeds langzamer). Zo bekeken zou een half uur op, 10 minuten af logisch zijn dan de gemakkelijke vuistregel half uur op, half uur af. Pompje heeft trouwens al eens een uur achter elkaar probleemloos gedraaid.

Hallo Han, Dat was mijn vraag niet. Ik zoek ook niet zo'n pomp. Groet, Erik-Jan.

Rondvaart in Naarden-Vesting http://www.vestingvaart.nl Historische Haven Naarden http://www.havennaarden.nl Erik-Jan Geniets. Phone: +31-(0)6.55.78.60.31

Jammer genoeg weet ik nog niet waar ze te koop zijn.-

Door vreemd gebruik van dit '>' teken en een wat knullige quote van mij heb ik jouw opmerking verkeerd begrepen en ging mijn toch al matige grap helemaal de mist in. Sorry! Erik-Jan.

Rondvaart in Naarden-Vesting http://www.vestingvaart.nl Historische Haven Naarden http://www.havennaarden.nl Erik-Jan Geniets. Phone: +31-(0)6.55.78.60.31

"Han" schreef in bericht news:465c34de$0$37718$ snipped-for-privacy@dreader2.news.tiscali.nl...

Met wat voor zonnepaneeltje voorzie je dat ding van stroom ? Ook van bij Conrad ?

"peter govaere" schreef in bericht news:oRC7i.207199$ snipped-for-privacy@phobos.telenet-ops.be...

Nee, ik had al 2 100Wpiek panelen en 2 forse accu's (120 Ah elk, meen ik me te herinneren), in de eerste plaats voor mijn koelkastje (COOLMATIC MDC-110 geloof ik) en nog wat verlichting, alles gekocht bij De Pittenspecialist in Amsterdam. Dure grap. Werkt al weer jaren naar tevredenheid. Voorheen had ik een kolekastje op gas - 3 gasflessen per zomer, en een onveilig idee.

Join the Discussion

Have something to add? Share your thoughts — no account required.

Didn't find your answer?

Ask the community — no account required