Een half jaar gevangenis voor tegenstanders van de slimme energiemeter
Apr 07, 2009 40 Replies
W
Wim van Bemmel
Inderdaad, het nachttarief is er om de particulier te verleiden zijn grootverbruik te verpaatsen naar de nacht, als het bedrijfsleven uit is. Dit om te voorkomen dat de piek in het huishoudelijk gebruik samenvalt met de piek van de bedrijven, die veel groter is. Zo wordt vermeden dat ook voor het huishoudelijk gebruik basislastcentrales moeten worden gebouwd.
Groet, salut, Wim.
Didn't find your answer? Ask the community — no account required.
P
P.
formatting link
Ik post als ik wil. Ik kies ervoor. Maar ik kies niet voor zo'n meter. MIJN keuze.
P.
S
Sjouke Burry
formatting link
Hoe lang denk je dat inbrekers er over doen om die informatie ergens af te tappen? Een of twee corrupte werknemers of ambtenaren, en ze komen feilloos op het moment dat jij niet thuis bent. Met hulp van de energie leverancier.
"
"NachtWacht"
Je vergeet 2 belangrijke punten: er is in potentie veel meer verbruik door huizen dan door grote industrie, en, de meeste grote industrie draait 's nachts gewoon door.
Wie alles begrijpt, die alles vergeeft...
____________________
>> NIGHTWATCHER
W
Wim van Bemmel
Er gaat snachts zoveel industrie (en andere bedrijven) van het net dat er capaciteit te over is voor nachttarief voor huishoudens. Dat hoeft dan niet ook nog overdag te worden voorzien. Dus zijn er minder centrales nodig.
Groet, salut, Wim.
R
Rob
Dat was vroeger wel zo ja. Tegenwoordig is het nachttarief er alleen nog maar omdat het er vroeger altijd was, en je zo iets niet zomaar kunt afschaffen zonder dat er weer oproer ontstaat.
Men heeft het prijsverschil inmiddels een stuk kleiner gemaakt, en doordat er ook nog energiebelasting bij komt is het relatieve verschil nog kleiner.
Omdat je bij nachttarief ook te maken hebt met een HOGERE prijs overdag, moet je terdege gaan rekenen of je wel voordeliger uit bent met de huidige dubbel tarief regeling. Je moet daarvoor ofwel een relatief constant verbruik hebben (allerlei apparaten die altijd aan staan) ofwel je moet flinke verbruikers hebben die je in het nachttarief kunt laten draaien. Met alleen maar in het weekend wassen kom je er niet meer...
M
Martijn van Buul
Eh, dergelijke verbruikers (De PC die tegenwoordig aan moet blijven staan, de koelkast...) zorgen er nou juist voor dat piek/dal *ongunstiger* wordt.
Ik heb even gekeken. Bij mijn energieboer (E.on) kost 1 KWh enkeltarief
24.39 ct inclusief belasting. Dubbeltarief komt in twee smaken: met een dalperiode van 21:00 tot 7:00, en een dalperiode van 23:00 tot 7:00. Tarieven zijn 21.30 ct en 27.19 ct versus 20.76 ct en 26.71 ct respectievelijk. Vziw maken de transportkosten hierbij niet meer uit, dus die laat ik buiten beschouwing.
Uitgaande van een apparaat met een constant verbruik betekent dit dat over een periode van 24 uur de gemiddelde prijs per kWh voor het 'korte' daltarief neerkomt op (8 * 20.76 + 16 * 26.71 ) / 24 = 24.73 ct, en voor het 'lange' daltarief op (10 * 21.30 + 14 * 27.19)/ 24 = 24.74 ct. Alhoewel het verschil minimaal is, zijn beide getallen hoger dan het enkeltarief. Een apparaat met een constant verbruik zal dus juist *negatief* uitpakken voor piek/dal.
Ik heb toevallig onlangs mijn meterstanden eens een weekje strikt bijgehouden om te kijken of voor mij omschakelen nuttig is. Op het moment heb ik enkeltarief, omdat mijn natte vinger bij aankoop van het appartement besloot dat dit waarschijnlijk het voordeligst uitviel. Inmiddels ben ik getrouwd, dus was een heroverweging op zijn plaats.
Ik heb een electrische boiler die ook alleen op nachtstroom kan werken, dus dat hakt erin. Ik kook echter ook electrisch, en dat valt altijd in het piektarief. Verder woon ik in een appartement, dus 's nachts wassen is niet echt bijzonder aardig. Ik heb twee weken lang mijn verbruik bijgehouden, waarbij ik mijn boiler handmatig op "nachtstroom" heb laten lopen, en zoveel mogelijk mijn zwaar verbruik heb uitgesteld tot "nachtstroom".
Al met al was dubbeltarief een *klein beetje* goedkoper; ongeveer 4 euro per maand - maar dan heb ik al mijn was uitgesteld tot het weekend, en loop ik het risico dat ik bij de afwas 's avonds tot de conclusie kom dat de boiler leeg is. Alleen is overschakelen niet gratis (Mijn netbeheerder (NRE) rekent al 102.54, geen idee wat E.On wil), dus het was pas na ruim
2 jaar rendabel. En zelfs dan is het de moeite amper waard..
Martijn van Buul - pino@dohd.org
R
Rob
Jouw hele berekening gaat uit van een dagelijkse periode in het daltarief. Ik heb zelf een daltarief van 23:00 tot 07:00 door de weeks maar in het weekend is het allemaal dal van vrijdag 23:00 tot maandag 07:00. Als je dit doorrekent dan is de totale tijd piek en dal van een week gelijk.
Dat betekent dat een continue verbruiker het gemiddelde van het piek en dal tarief "kost", en dat is nog net minder dan het enkeltarief. Deze gebruikers werken dus in positieve richting.
Ik was altijd in het weekend. Dat is ook dal. Mijn rekening is al enige jaren ongeveer gelijk voor piek en dal. Dus ik spring er net voordelig uit.
Maar als ik het nu zou moeten nemen dan zou ik het nooit meer doen, het scheelt me met de huidige tarieven misschien nog 20 euro per jaar en dat is een bedrag waarvoor ik me geen toestanden op de hals haal. (stel je voor dat er wat fout gaat en je naar zo'n callcenter moet bellen, dan zit je weer jaren met een negatief saldo)
Uiteindelijk hangt het allemaal af van de periodetijden en tarieven, maar het is niet meer wat het geweest is. Ooit was de prijs voor nacht de helft van die voor dag.
P
P.
Ik heb een dubbelstroommeter en hier geen rekeing mee gehouden. Al jaren niet nagekeken. Als dit waar is is dit toch een economisch delict van de leverancier, om mij overdag MEER te laten betalen dan mijn buurman?
Kom je aan de pomp benzine tanken. De man voor u tankt voor 1 euro per liter. En u moet 1,20 betalen. Zegt de pompbediende "omdat uw auto zuiniger is".
Vaatwasser, wasmachine en wasdroger gaan bij mij allemaal om 21:00 uur aan. En in het weekend natuurlijk.
P.
P
P.
Ik zit nu nog bij Essent en wil straks weg als het van RWE is. Ik wil niet meebetalen aan een 40% winst van Duitsers met bruinkoolcentrales.
Heeft iemand wel eens een berekening gedaan waar je het best zit? Ik heb wel eens sites vergeleken, maar daar kom je met alle belastingen en heffingen gewoon niet meer uit. Volgens mij maken ze het expres ondoorzichtig.
Wie is het goedkoopst, welke lijsten kun je vertrouwen?
P.
B
B!
Dan is dit een CO2-neutraal alternatief:
formatting link
The Lord said Peter I can see
Your house from here
R
Rob
Dat is altijd al geweest bij dubbel tarief. Men doet dit natuurlijk om te voorkomen dat dubbel tarief altijd voordeliger is. Dan zou iedereen overstappen en zouden de inkomsten van het bedrijf zakken.
Nee het gaat hier om een pomp waar je kunt kiezen: ofwel je betaalt altijd 1 euro, ofwel je betaalt overdag 1 euro 20 en s'nachts 0 euro 75.
Dat kan duurder of goedkoper uitpakken, afhankelijk van wanneer je gemiddeld tankt.
Het nachttarief begint hier om 23:00
R
Rob / gompy.net
"P." schreef in bericht news: snipped-for-privacy@4ax.com...
Wat als nu 100.000 mensen weiger om zo'n meter te laten plaatsen ? Ik ben benieuwd hoe ze al die mensen in de toch al overvolle gevangenissen gaan stoppen. Want wie gaat er nu die boete van 17.000 euro betalen, dan ga je tocg lekker op kosten van de overheid zitten.
CU, Rob / gompy.net
www.modelbouw.gompy.net
Skype: gompy-akm2
R
Rob
Dit argument hoor je bij iedere nieuwe wet of regel die nadelig is voor de burger, maar in de praktijk komt er niks van terecht omdat je nooit 100.000 weigeraars bij elkaar krijgt die bereid zijn in de gevangenis te gaan zitten.
Wat als nou niemand zijn ID kaart meeneemt? Wat als nou niemand een OV Chipkaart koopt? Wat als nou niemand zijn rekeningrijden rekening betaalt?
Allemaal heel aardig maar het gebeurt gewoon niet.
R
Rob
WAT zeg je nou??
M
maarten
Toch blijkt in Belgie en Duitsland des nachts zoveel energie over te zijn, dat ze er water mee omhoogpompen om zo de pieken overdag op te vangen...
Kennelijk is er nog steeds een nachtelijk energieoverschot.
Met vriendelijke groet,
Maarten Bakker.
R
Rob
Dat zal best. Daar zeg ik verder niks over. Mijn verhaal was dat het tariefsverschil wat het aantrekkelijk maakte om dubbel tarief te nemen er niet meer is. Wellicht is het primaire bedrijfsdoel van een electriciteits bedrijf tegenwoordig niet meer het doelmatig opwekken en distribueren van electrische energie (maar meer het maken van winst of het prognotiseren van nog meer winst in de toekomst. dat is immers wat de aandelen doet stijgen).
P
P.
Met privatisering was het ooit de bedoeling om meer concurrentie te laten ontstaan op de markt. Nu het duidelijk bewezen is dat dit niet het gavel is hoort dat tuggedraaid te worden. Ik vind dat energieleveringen en gas en water nutsvoorsieingen moeten zijn. Vanuit de overheid.
Het enige resultaat is geweest: meer kosten en minder service.
Er wordt inderdaad alleen nog maar gekeken naar de winst van het bedrijf. Logisch ook, want dat beinvloedt de miljoenen bonus van de top. En hoe maak je winst? Op 2 manieren:
- hoge prijzen
- lage kosten ofwel geen onderhoud uitvoeren
P.
M
Martijn van Buul
Je hebt gelijk; ik was het weekend vergeten :-/
Martijn van Buul - pino@dohd.org
S
Satkijker
De verplichting van de niet zo slimme meter gaat niet door. De eerste kamer had grote bezwaren.
Zie:
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required
Report Content
You are reporting this content to the moderators. They will look at it
ASAP.