Czas "propagacji" przekaźnika

W dniu 2011.05.25 09:04, Michoo pisze:

Zakładając, że obciążeniem będzie idealna cewka albo kondensator, to triak faktycznie wyłączy się gdzieś w okolicach maksymalnego napięcia ;););)...

Reply to
Konop
Loading thread data ...

W dniu 25.05.2011 17:19, Konop pisze:

Tak właściwie to jakim cudem?

Reply to
Michoo

W dniu 25.05.2011 17:38, Konop pisze:

W oryginalnym pytaniu nie było nic o wyłączaniu w MAX.

Można w takiej sytuacji zrobić bramkę transmisyjną z pary tranzystorów tylko będzie to drogie no i problem z wysokim/niskim napięciem do sterowania.

Reply to
Michoo

W dniu 2011-05-26 13:07, J.F. pisze:

Na razie liczę ze opóźnienie przekaźnika będzie powtarzalne. Plan B to stado kontaktronów, ale nie wydaje mi się żeby w układzie z kluczem były jakieś znacząco szybsze.

Reply to
PeJot

W dniu 2011-05-26 13:07, J.F. pisze:

Powinna być izolacja galwaniczna. Łatwiej przekonać do koncepcji co bardziej konserwatywnych użytkowników, ich kierownictwo i tych co ich mogą kontrolować :) Fakt że przekaźnik odetnie urządzenie po ~100 ms nie ma wielkiego znaczenia, sterowanie to uwzględni i tyle. Jeśli czas propagacji przekaźnika będzie miał rozrzuty nie większe niż 1 ms, osiągnę 98.5% szczytu i to wystarczy - dobrze że w gniazdku jest sinusoida a nie trójkąt :) Plan B to stado kontaktronów, ale jakoś nie jestem przekonany że w układzie z kluczem będą znacząco szybsze, co najwyżej bardziej powtarzalne.

Reply to
PeJot

Może rozwiązanie hybrydowe: szybki klucz półprzewodnikowy wyłącza w szczycie, a następnie dowolnie ślamazarny przekaźnik odcina galwanicznie.

Reply to
ceat

Użytkownik "Michoo" <michoo snipped-for-privacy@vp.pl napisał w wiadomości news:irj9r6$oao$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

No właśnie. Często pytający ukrywa rzeczywiste intencje :), mysląc, że problem to już ma prawie rozwiązany :). Tylko brakuje jednego szczegółu, którego akurat w wymyślony sposób nie da się osiągnąć.

Reply to
EM

Użytkownik "PeJot" snipped-for-privacy@o2.pl napisał w wiadomości news:iri6dp$ild$ snipped-for-privacy@inews.gazeta.pl...

A jakby tak niezależnie od innych kroków zastosować przekaźnik wielostykowy ze stykami w szereg połączonymi? Czy to nie przyspieszy wyłączania?

A druga sprawa - jak bardzo zminimalizować = o co chodzi w pytaniu?

Feromon

Reply to
Feromon

W dniu 2011-05-25 08:08, PeJot pisze:

Czas to jakieś 5-7 milisekund, niestety zmienia się w zależności od

100.000 parametrów. Tym niemniej koncepcja wypaliła, układ mierzy opóźnienie i kalibruje się samodzielnie przed każdym użyciem. Rezultaty są powtarzalne.
Reply to
PeJot

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.