zrywanie połączenia GPRS przez modem GSM OEM

Jest sobie pewne urządzenie (a dokładniej większa ich ilość), które pracuje na jakimś mocno okrojonym linuxie poganianym na ARMie, a którego to głównym zadaniem jest wysyłanie poprzez GPRS pewnych danych na serwery FTP bądź na adres email. Posiada ono moduł GSM OEM Siemens MC75. Od pewnego czasu zachowuje się dosyć dziwnie - choć nic nie zmieniło się w ustawienia urządzenia dotyczących połączenia internetowego (GPRS/APN) to przy jakiejkolwiek próbie dostania się do niego (ping, próba wejścia na wbudowany serwer www bądź ftp czy też nawet próba nawiązania połączenia przez firmowy program do zdalnej konfiguracji) następuje momentalne zerwanie połączenia GPRS, co sygnalizują odpowiednie diody na panelu. Czy za takie zachowanie można winić sam moduł GSM czy raczej jest to gdzieś wyżej na poziomie linuxa zarządzającego urządzeniem? Nie jest to na pewno jakaś typowa usterka bo po około 2 miesiącach takiej niesprawności kilka urządzeń ożyło i przez około dwa tygodnie można było do nich normalnie się dostać, po czym znowu "zdechły".

Reply to
badworm
Loading thread data ...

Ta urządzenia używają dedykowanego APNa czy publicznego? Ta sa urządzenia przenosne czy zawsze sa w tym samym miejscu? Moze problem jest po stronie sieci/operatora?

Reply to
Marek

Dnia Tue, 05 Feb 2013 23:31:53 +0100, Marek napisał(a):

Jest dedykowany, własny APN. Urządzenia pracują w stałych lokalizacjach. Problem na pewno nie jest po stronie operatora. Był co prawda jeden przypadek, że przy takich samych objawach winny okazał się BTS ale wtedy urządzenie przeniesione w inne miejsce działało prawidłowo. Teraz sytuacja jest taka, że przenoszenie nie pomaga a usterka dotyczy urządzeń oddalonych od siebie nawet o kilkaset km.

Reply to
badworm

W dniu 2013-02-05 21:30, badworm pisze:> Jest sobie pewne urządzenie (a dokładniej większa ich ilość), które

Czy da się stwierdzić z logów, czy ten linux się restartuje? Modem GSM przy pierwszych pakietach potrafi zassać 2-3A. Miałem tak, że po takim impulsie ARM się zawieszał, albo przynajmniej głupiał. Przejrzenie sieci zasilającej procesor i GSM może sporo wyjaśnić, szczególnie jeśli masz tam jakieś elektrolity.

Reply to
Andrzej W.

Dnia Wed, 06 Feb 2013 23:48:26 +0100, Andrzej W. napisał(a):

Urządzenie raczej się nie restartuje a przynajmniej nie wskazują na to diody na panelu - przy restarcie zaświecają się na moment wszystkie (choinka).

I by się te urządzenia po jakimś czasie same naprawiły a potem znowu zepsuły? Do tej hipotezy nie pasuje też jedna rzecz - były egzemplarze, do których nie można było się dostać ale mimo to jeszcze przez jakiś czas prawidłowo wysyłały dane na FTP/@.

Reply to
badworm

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.