Płytki w stylu retro ;)

Pamiętacie niegdysiejsze płytki drukowane w radyjkach przenośnych czy innym sprzęcie? Nie chodzi mi o tekturowy laminat, ale styl prowadzenia scieżek. Łuczki, ścieżka zmienia swoją szerokość, jakieś pola o wiekszej powierzchni. Wszystko trochę takie, jakby kreślarz nieco popił przed pracą. Pytanie, czy da radę uzyskać taki efekt w programie do projektowania płytek? Trochę z przymrużeniem oka, ale czasami mozna by taką płytkę zrobić dla jaj, albo w ramach naprawy czegoś zabytkowego.

Reply to
Cezary Grądys
Loading thread data ...

formatting link
Nie mam. Ale efekty na screenshotach jak z Unitry.

Reply to
Sebastian Biały

W dniu 05.02.2013 19:15, Cezary Grądys pisze:

To jak tylko od czasu do czasu to może pobawić się ręcznie tak jak się to robiło "dawniej"? Paski i pady z samoprzylepnej folii, ostry nożyk i do dzieła.

Reply to
Jakub Rakus

Kurde, faktycznie ciekawy soft. Więcej na ten temat tutaj:

formatting link

Reply to
Stachu Chebel

Dnia Tue, 05 Feb 2013 19:15:34 +0100, Cezary Grądys napisał(a):

Wątpię, to były czasy kiedy ścieżki projektowało się ręcznie na desce kreślarskiej na kalce technicznej tuszem przy linijkach i krzywikach :)

Reply to
Jacek Maciejewski

Użytkownik "Jakub Rakus" snipped-for-privacy@op.pl napisał w wiadomości news:kerom7$om8$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Lakier do paznokci i pendzelek :) Potem przez długie lata lakier Wibra i grafion. A TopoRa kiedyś zainstalowałem i nawet zrobił płytkę. Faktycznie wyglądało na ręczne malowanie :) Wojtek

Reply to
wowa

Ścieżki wygenerowane przez topora wyglądają jak mapa wykrojow krawieckich, jak to się do zachowania pewnych "sygnalowych" zasad prowadzenia sciezek? Ciekawe czy topor po prostu jedzie tak żeby połączyć dwa punkty, bez względu na długość ścieżki, nawet naokolo przez petelke?

Reply to
Marek

W dniu 05.02.2013 21:05, Jakub Rakus pisze:

Wyklejanie daje scieżki równej szerokości, prawie jak z normalnego programu do projektowania. Mnie chodziło bardziej o taki efekt:

formatting link
Łatwe do uzyskania przez pomalowanie reczne, a bardzo pracochłonne w programie. Pewnie to robili tuszem w powiększeniu, albo przy prostych płytkach w naturalnej wielkosci. W sumie chyba trzeba w programie zrobić same punkty, a sciezki domalować ręcznie redisówką. Oczywiście jak komuś zależy ;)

Reply to
Cezary Grądys

Użytkownik "wowa" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:51118687$0$1216$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...

Przez wiele lat używałem Wibry i wkładu od długopisu z wydłubaną kulką. P.G.

Reply to
Piotr Gałka

Powitanko,

Jak 2 obok siebie nie biegna w takiej samej minimalnej odleglosci przez cala dlugosc, to chyba lepiej. Krotsze sciezki, to tez mniejsza "antena", zaokraglone to tez chyba dobrze. No moze jak jakis bardzo szybki procek, to pewnie jakas grupa sciezek powinna byc tej samej dlugosci. Ktos wie ile kosztuje ten soft, bo to straszna tajemnica jak widze? Albo jakie sa ograniczenia demo? Tak na pierwszy rzut oka podoba mi sie ten soft.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel O'Pajak

W dniu 2013-02-06 09:35, Cezary Grądys pisze:

Pomóżcie odświeżyć moja pamięć. Jak przez mgłę kojarzę jakiś program w TV, gdzie pokazywali proces 'malowania' - na początek duży arkusz kalki na desce kreślarskiej, punkty (otwory), łączenie liniami, kontury, gumowanie, poprawianie. Wszystko w powiększeniu x5..x10. Na to chyba kolejna kalka - kolejna warstwa (elementów? druga warstwa miedzi?). O ile pamiętam styl był jak w powyższym linku.

Reply to
Michał Lankosz

Chyba raczej Wilbra :)

Reply to
morghul

Dnia Wed, 06 Feb 2013 12:22:26 +0100, Michał Lankosz napisał(a):

W jednym z odcinków Sondy bylo pokazane jak się robi płytki ale tam było wyklejanie ściezek tasmą, tez w powiększeniu.

Reply to
pgw

Powitanko,

A pamietasz moze tytul tego odcinka? BTW polecam niedawno wydana ksiazeczke M.Siudyma o Sondzie.

Pozdroofka, Pawel Chorzempa

Reply to
Pawel O'Pajak

Użytkownik "morghul" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał w wiadomości news:ketqpu$qmm$ snipped-for-privacy@node1.news.atman.pl...

Może i tak, tak dawno to było :( Wojtek

Reply to
wowa

W dniu 05.02.2013 23:47, Marek pisze:

A jak to się ma do tych wszystkich "starych" urządzeń z fikuśnymi ścieżkami, które po 30 latach często działają o niebo lepiej (i trzymają pierwotne parametry jeśli tylko od czasu do czasu wykona się kalibrację) niż "nowoczesne" z idealnie równymi ścieżkami, nad których poprawnością czuwają mega zaawansowane programy kupione za ciężkie pieniądze.

Reply to
Jakub Rakus

W dniu 2013-02-06 16:21, pgw pisze:

Bardzo prawdopodobne. Może i wyklejane były, ale w sporym powiększeniu.

Reply to
Michał Lankosz

tu znalazłem jakąś cenę tego topora :

formatting link

297 USD , za wersję 4 warstwy, do 2000 pinów.
Reply to
sundayman

Jakub Rakus snipped-for-privacy@op.pl napisał(a):

Czy takie zestawianie w ogóle ma sens? Z jakimi częstotliwościami pracowały tamte urządzenia? A te nowe to wszystkie, czy może te, które nie muszą działać długo, bo po roku stają się niemodne?

Reply to
Grzegorz Niemirowski

W dniu 07.02.2013 00:47, Grzegorz Niemirowski pisze:

Mam na myśli na przykład wszystkie "radiowe" gdzie częstotliwości podchodziły pod setki MHz i nie było cudownych cyfrowych filtrów.

Reply to
Jakub Rakus

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.