wiercenie plytek

Loading thread data ...

Czy dobra to nie wiem, ale moja wygląda identycznie i łapie wiertła od

0.4 mm:

formatting link

Reply to
Sebastian Bialy

Jakieś nowsze chińskie badziewie...

I klasyczne chińskie badziewie.

Klasyczne chińskie badziewie obsługuje cienkie wiertła po dokupieniu 'wkładki' do uchwytu na stoisku Dremela - 16.50 PLN. Niestety, wkładka ma mniejszą średnicę niż otwór w uchwycie i trzeba założyć krótki kawałek rurki termokurczliwej. Skutkuje to tym, że po włożeniu wiertła trzeba trochę kombinować, żeby wkładka równo się ułożyła i wiertło nie 'biło'. Zaleta - niski (stosunkowo) koszt. Wada - zabawa ze znalezieniem poprawnego ustawienia wiertła i strasznie hałasujące 'łożyska' chińskiego badziewia.

Dodatkową zaletą jest to, że jest to zasilane napięciem stałym i można dorobić układ automagicznie zwiększający obroty pod obciążeniem - wtedy wolniej się zuzywają 'łożyska' i mniej hałasuje.

Hitem jest oczywiście Dremel, ale jego cena zabija :-(

[...]
Reply to
RoMan Mandziejewicz

[...]

Jasne. Ale my nie poszukujemy taniego i wielkiego zestawu ale prostej wiertareczki do płytek. Sam statyw do Dremela to ponad 200 PLN...

Swoją drogą zadziwia mnie to, że taka pięknia nisza, jaką są tanie wiertarki _stołowe_ do płytek, nie została jeszcze opanowana przez jakiegoś producenta mechaniki i jesteśmy skazani albo na skurcze palców od trzymania tego brzęczącego badziewia albo na koszmarne wydatki. O wiertłach w paluchach nawet nie ma co wspominać :-(

Reply to
RoMan Mandziejewicz

A kto dzisiaj sie jeszcze pieprzy na wieksza skale domowym wyrobem plytek ? Ludzie naszego pokroju nie sa niestety zadna nisza. Na chleb z kwasnym mlekiem by producent takich "high-tech" wiertareczek nie zarobil. Ja osobiscie uzywam Proxona - ktory jest o cale klasy lepszy od badziewnego Dremela. Doskonaly przyklad co znaczy marketing. Osprzet do Proxona jest profesjonalny, sa zaciski do wszelkich mozliwych narzedzi, lacznie z glowiczkami do wiertel. No i osprzet. Niestety ceny sa tez odpowiednie.

Longo

Reply to
Andy Niemczuk
Reply to
Piotr Wyderski

To jeszcze mi powiedz gdzie można kupić statyw mb 140 do tego proxxona, bo jakoś w Polsce nie mogę namierzyć.

Reply to
Zbych

formatting link
Numer artykułu 823834.

OIDP widziałem też w jakieś castoramie czy praktikerze.

TP.

Reply to
Tomasz Piasecki

"Jarek P." <jarek.p@spam_jest_beee_gazeta.pl> schrieb im Newsbeitrag news:cr3b54$a96$ snipped-for-privacy@mail.wave.net.pl...

Ze co ? Proxxon jest tanszy ? Gdzie ? Bo juz lece i kupuje. Proxxon byl i bedzie zawsze producentem profesjonalnych narzedzi. Dremel jest zas takim przereklamowanym plastykowym badziewiem z dobrym dzialem marketingu. No moze nie takim calkiem badziewiem, maja poziom "zawansowanego majsterkowicza" ale do profesjonalizmu im daleko. Micromot MB 140/S to badziewny stojak do wiertarki ? Miales go w rece ?

Andy

Reply to
Andy Niemczuk

Dnia 2004-12-31 10:47, Użytkownik RoMan Mandziejewicz napisał:

Troszeczkę taniej można kupić Dremela za granicą. Zestaw podobny do taiego:

formatting link
ale zawierający jeszcze przystawkę do frezowania
formatting link
można było kupić w sklepie wolnocłowym w Antwerpii za około 100 Euro.

Reply to
badworm

Dzięki

Reply to
Zbych

A to sie w pelni zgadzam. Nie wiem czemu Proxxon takie badziewie w komplecie sprzedaje. Ja jestem chory na proxxona frezarke. Tym sie pieknie wierci dziurki w plytkach. Kumpel ma. Ale kosztuje 250 Euro.

Andy

Reply to
Andy Niemczuk

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.