USB mass storage

Witam! Czy ktoś mógłby polecić parę linków lub literaturę lub konkretne chipy do budowy własnego urządzenia, które będzie widziane przez komputery jako PenDrive. Urządzenie ma mieć: uC, karta SD, chip komunikacyjny. Proszę o pomoc, pozdrawiam

grzegorz latocha

Reply to
Grzegorz Latocha
Loading thread data ...

Witam.

Widzia³em w Saturnie uniwersalne czytniki do wszystkich kart flash za 35 zl. Kupi³em taki sam na allegro za 15z³ i w³aœnie przymierzam siê do niego. Jest tam tylko jeden scalaczek który trzeba wyj¹æ i masz wszystko czego potrzebujesz. Scalaczka tego nie mog³em namierzyæ w ¿adnym sklepie. Symbolu nie mam pod rêk¹ jeœli chcesz to wieczorem dam znaæ.

Pozdrawiam.

Reply to
Look

Look napisa?(a):

Jest to jakis' pomys? choc' mys'le;, z.e troche; ma?o naukowy i na prace; magisterska; moz.e nie przejs'c', ale ciekawa opcja :-) Scalaczek che;tnie poprosze;.

pozdrawiam

Reply to
Grzegorz Latocha

Grzegorz Latocha pisze:

Dziwie Ci się że wybrałeś temat pracy mgr. nie rozpoznawszy najpierw problemy, ale niech Ci będzie.

formatting link
?family_id=605 <= AT91 USB Framework
formatting link
formatting link
itd.

Reply to
Maksymilian Dutka

Scalaczek który posiadam to au6368. Tej samej firmy, obsługuje jedynie więcej kart. Wie ktoś może gdzie to moożna kupić w Polsce, kto jest przedstawicielem firmy:

formatting link
??

Pozdrawiam.

Reply to
Look

Grzegorz Latocha napisał(a):

formatting link
tu chyba kompletnie to czego potrzebujesz ;)

pozdrawiam

Reply to
KeiCi
Reply to
identyfikator: 20040501

Grzegorz Latocha napisał(a):

Odpowiem ogółowi. Dziękuję, za wszystkie linki i układy - poczytam. Co do wyboru tematu, to w temacie nie ma USB mass storage, więc jak tego nie wykminię to zrobię na FTDI, a pewnie i tak zrobię na FTDI bo będzie taniej, a koszt jest kluczowy dosyć w moim przypadku. A odnoście PICa to poszukam poczytam i kto wie... Jak będzie lało na wakacjach to coś trzeba robić.

pozdrawiam i dziękuję wszystkim

Reply to
Grzegorz Latocha

Grzegorz Latocha pisze:

Wybierz procesor z wbudowanym portem USB device, np. AT91SAM7S256. Do tego ściągnij z Atmela notę aplikacyjną nt. USB Mass Storage i źródła implementacji. I już. Pozostaje dokleić resztę swojego softu, który będzie wymyślał np. jakie pliki pokazywać komputerowi.

Reply to
Adam Dybkowski

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.