Tuner-gwizdek USB DVB-T kompatybilność z DVB-T2

Czy tunery DVB-T USB na chipie IT3195 np. MT4168 Media-Tech da się jakość zmusić do pracy z sygnałem nadawanym w nowszym standardzie DVB-T2? Te strumienie danych jakoś mocno się różnią T v T2? Z tego co mądre głowy pisały zadanie gwizdka jest tylko wyplucie strumienia danych, a dekodowaniem już zajmuje się sam PC ze swoim CPU i kartą graficzną i programem obsługującym gwizdek. Jest to kompatybilne? Może kwestia tylko nowych sterowników do gwizdka? Czy kompletnie rozłączne systemy?

Reply to
gienek
Loading thread data ...

Ciekawe DVB-T2 uses a very much stronger Forward Error Correcting code - the LDPC/BCH code. DVB-T uses the rather weak Viterbi algorithm followed by a ReedSolomon code. The RS code itself uses 8% of the bit-rate, while the BCH code used with DVB-T2 just uses 0.2-0.3%.

Jakos dziwnie malo jak na kod korekcyjny. Ale moze ten pierwszy (LDPC ?) jest na tyle lepszy, ze pozostaje malo bledow do korygowania.

Czyli ... nalezy sie spodziewac sporych roznic juz na etapie tunera ?

J.

Reply to
J.F.

Pewnie tak skoro nie mozna tego zalatwic aktualizacja softu np. w TV. To samo z DAB vs. DAB+. Po wyczerpujaca odpowiedz pewnie trzeba zajrzec do radiopolska.pl

Reply to
K

W dniu 2020-09-28 o 09:40, K pisze:

Raczej na pewno tak, ponieważ wgłębiałem się w swój TV Samsunga i w praktyce jest inna głowica a reszta ta sama. Są dodatkowe jeszcze linie głowica-procesor ale nie wiem czy tylko sterujące czy jakieś dane idą. Teoretycznie tylko wymienić, dodać mostki na te linie sterujące i w trybie serwisowym zmienić typ głowicy. W praktyce głowica luzem kosztuje tyle co cała płyta główna używana z modelu z DVB-T2.

Reply to
Irokez

Użytkownik "Irokez" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:5f71f869$0$17354$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2020-09-28 o 09:40, K pisze:

Przy czym akurat w TV ... glowica zajmuje sie dekodowaniem danych, czy tylko przemianami czestotliwosci i konwersja A/D ?

Tu byla mowa o "tunerze USB", czyli zdekodowane dane wyjsciu.

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2020-09-28 o 17:37, J.F. pisze:

Tuner USB też ma głowicę. Jeżeli w głowicy jest różnica dla DVB-T2 to jakie ma to znaczenie czy to TV czy gwizdek? Według schematu blokowego TV z głowicy idzie do procesora sygnał CVBS. Przy czym są 3 typy głowic, i to co mnie interesuje czyli "Full NIM" i "Dual NIM" ma dodatkowe linie DATA których nie ma przy głowicy jaką mam "Half NIM". Cokolwiek by nie miało tam iść. Nie znalazłem nic o mojej głowicy DTOS40EIH276A. DVB-T2 ma głowica która występuje na innej wariacji mojego chassis: GT2CX-33X264S, i już na zdjęciach widać właśnie dodatkowe rzędy pinów. Czyli tu jest różnica.

Reply to
Irokez

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.