Tanie pamięci eMMC/eMCP 153/169

Cześć.

Taka sprawa. W kilku urządzenich chciałbym zrobić upgrade pamięci eMMC z

16GB do 32GB. Wszystkie one mają scalaki typu eMMC/eMCP 153 (charakterystyczny scalak BGA z kulkami ułożonymi w kwadrat z dziurką [1]).

Ponieważ pandrive spadły poniżej 0.5zł / GB to uznalem że chyba czas. No i dostałem w łeb. Ceny tych scalaków są bardzo wysokie. W granicach 56zł za najtańszy na aliexpress i to z wylutu, nowe bywa że przekraczają 100zł.

Ni do końca rozumiem czemu, urządzenia z 32GB walaja się na smietnikach a pendrive są śmiesznie tanie.

Pytania:

  1. czy jest gdzieś jakieś tajne miejsce lub zestaw słów kluczowych który naprowdzi mnie na właście wyszukiwanie?

  1. Widział ktoś może jakiegoś taniego pendrive którego mógłbym użyć jako dawcę? Nie każdy pasuje, zdecydowana większość to smd z pinami po bokach, nie BGA. W zasadzie mam w domu 3 penrive 32GB i wszystkie nie są BGA.

[1]
formatting link
Reply to
Sebastian Biały
Loading thread data ...

Bo kiepska ich jakość?próbujesz kupić markowe układy wiec są drogie. microSD 8GB SLC kosztuje podnad 500zl

Reply to
Marek

Nie, nie jest kiepska. Mój niezbyt drogi pendrive 32GB za jakieś 30zł wyciąga prawie 50MB/sek w trybie USB3. To jest *dużo* jak na pendrive choć mam i taki co wyciąga 4MB.

Bzdura, to najpopularniejszy szajs montowany w najtańszych tabletach.

Super, ale mowa o masowym eMMc a nie ekskluzywnym SD.

Reply to
Sebastian Biały

Szybkość to nie synonim jakości. Ile lat ciągłych zapisów wytrzyma?

Reply to
Marek

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć. Gównianej jakości pamięć eMMc wytrzymała w tablecie ponad 5 lat. Mam potrzebę wymiany na równie gównianą, tylko większą choć z chęcią wlutuje też szybszą jeśli znajdę. Narzekam, że nie ma na rynku tanich pamięci eMMc mimo że być muszą skoro robi się z nich pendrive i wylutowuje na masową skalę w chinach. A Ty mi tu wyskakujesz z 8GB za 500zł. Troche OT.

Reply to
Sebastian Biały

Pokazuję i objaśniam: nie ma możliwości by te same układy za 50zl były w pendrive za 11 zł, jak sugerujesz. Jedyne wytłumaczenie, to jednak że nie są te same w jakimś aspekcie (tutaj jakościowym).

Reply to
Marek

Hurtowych cen elementow nie znam niestety, ale legendy kraza.

A ze elektronika tanieje, to wcale mnie nie dziwi, ze producent pendrive kupuje za 11 zl, a dystrybutor detaliczny sprzedaje po 50 zl.

J.

Reply to
J.F.

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.