Witam do czego służy takie coś co jest teraz prawie przy każdym kablu od zasilania albo od USB lub monitora chodzi o to coś co ma kształt przeważnie walca. Czy to jakieś zabezpieczenie przed burzą ? a jeśli tak to czy to coś daje.
Takie coś przy kablu
May 30, 2004
6 Replies
BT napisał(a):
To nie jest zabezpieczenie przed burza, to jest dlawik przeciwzakluceniowy. W srodku jest walec z ferromagnetyka, przez ktory sa przeplecione przewody, nic wiecej tam nie ma. Niektore skanery, np: moj nie chce bez tego dzialac :) tzn. dziala, ze bzdury sa na skanie :P
bo masz za dlugi kabel i lipna plyte glowna :)
Hmm a w kablach od zasilania są takie same dławiki jak w tych sygnałowych ? Bo mnie raczej interesują te w kablach od zasilania. I jakiego typu zakłucenia eliminują te dławiki ? i po co sa w kablach jak chyba równie dobrze mogły by być w samym użądzeniu. Wiem pozwalają wydłużyć kabel sygnałowy ale po montuje się je w przewodach zasilających przeciez one nie pracują z wysokimi czestotliwosciami ?
DJ MuNiO napisał(a):
Taak? Kabel standardowy, byl dolaczony do skanera, plyta glowna, ASUS, cos jeszcze z dziwnym komentarzy?
Hmm przyznam że nigdy nie widziałem na kablu zasilającym *cokolwiek* przy komputerze taki filtr. Poza tym to że sieć ma 50 Hz to nie znaczy, że nie ma tam wyższych częstotliwości - oczywiście niepożądanych. No ale są.
Zdarza się. Ma coś takiego np. konsola Xbox (kabel typu "magnetofonowego", tyle, że z dławikiem).
k,
Join the Discussion
Have something to add? Share your thoughts — no account required.
Didn't find your answer?
Ask the community — no account required