Symetryczny ogranicznik napiecia

Loading thread data ...

Między masę a wyjście to bym nie radził :)

Reply to
Jacek Maciejewski

Wyśjcie wzmacniacza jest podłączone do opornika. Z opornika do masy dajemy diody Zenera (antyrównolegle lub szeregowo). Obcięte napięcie wyjściowe uzyskujemy w miejscu połączenia opornika i diod. Tak to powinno być narysowane i jeśli tego opornika nie ma to błąd rysownika a jeśli jest to twój błąd :)

Reply to
Jacek Maciejewski

From: "JG" <egucio_TO_WYTNIJ snipped-for-privacy@op.pl To: snipped-for-privacy@newsgate.pl Sent: Sunday, March 20, 2005 5:18 PM Subject: Symetryczny ogranicznik napiecia

Idea jest taka sama, ale zachowanie się układu nieco inne. diody na wyjściu zachowują się jak diody ograniczające. Układ taki analizujesz jako zwykły obcinacz diodowy. Diody wpięte w układ sprzężenia zwrotnego wpływają na wzmocnienie układu. przy małych sygnałach wejściowych układ ma duże wzmocnienie które maleje ze wzrostem sygnału. W praktycznych rozwiązaniach: wzmacniacz do wskaźnika niezrównoważenia mostka. Nie ma potrzeby przełączania zakresów, bo w miarę sprowadzania mostka do zera czułość wskaźnika wzrasta.

Władysław

---------------------------------------------------------------------- Startuj z INTERIA.PL!!! >>>

formatting link

Reply to
Władysław Skoczylas

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.