stabilizator napiecia

Loading thread data ...

Wed, 7 Feb 2007 22:03:11 +0100 jednostka biologiczna o nazwie "Marek S" snipped-for-privacy@op.pl wyslala do portu 119 jednego z serwerow news nastepujace dane:

Może MC34063 z zewnętrznym kluczem.

Reply to
BLE_Maciek

W życiu. W konfiguracji step-down nie da więcej niż ok.85% napięcia wejściowego - max współczynnik wypełnienia nie pozwoli na więcej.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

lwh schrieb:

ale tu musisz wysmażyć max 20W. Jak nie szkodzi, to można zrobić dwójnik zastępujący zenerkę równolegle do zasilania, i mały (ale jary) opornik przed tym. Szeregowy MOS też niespecjalnie załatwia sprawę, bo na oporze DS tyż się ten prawie volt odłoży przy 10A.

Waldek

Reply to
Waldemar

do czego? Bo może kombinujesz sobie pod górę...

Reply to
Marek Lewandowski

Każde rozwiązanie jest lepsze niż stabilizator równoległy na prąd 10A. Gdyby była mowa o 10 mA - możnaby wchodzić w dyskusję.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

  1. Nie wiemy, jaki jest charakter poboru prądu.
  2. Stabilizator równoległy w momencie max swojego obciążenia wymaga wytracenia mocy 60W a szeregowy 20W. Łatwiej zapewnić ciągłą pracę nawet liniowego stabilizatora przy mocy strat 20W niż nawet stosunkowo krótkie okresy pracy z moca 60W - SOAR.
Reply to
RoMan Mandziejewicz

Przy step-down i tak niewielkiej różnicy napięć, spadek na diodzie nie jest istotnym źródłem strat. Wypełnienie jest bliskie 100% i dioda przewodzi w bardzo krótkim czasie.

Mam wrażenie, że masz bardzo duże braki w wiedzy o konstrukcji przetwornic...

j.w.

50 groszy.

Nie wymaga chłodzenia.

Uprzedzając pytania o MOSFETa: Si4420DY (9 miliom) kosztuje 3.39 PLN. I też nie będzie wymagał chłodzenia.

O wiele lepiej niż stabilizator równoległy, wymuszający ciągły pobór dużej mocy.

Reply to
RoMan Mandziejewicz

ElectronDepot website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.